PGE Energia Ciepła wraz z Polską Filharmonią Bałtycką w Gdańsku oraz z innymi filharmoniami w kraju zapraszają najmłodszych  do udziału w muzycznych zajęciach edukacyjnych. Przez dwa tygodnie, każdego dnia opowiadane będą, przeplatanymi muzyką oraz piosenką, historie miast

Źródło ilustracji: PGE Energia Ciepła S.A.

Wzbogać domową edukację muzyczną w czasie pandemii

Posłuchaj energii Miasta – pod takim hasłem PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, rusza z projektem skierowanym do dzieci. Jego współtwórcami są filharmonie zlokalizowane w miastach, w których spółka prowadzi swoją działalność. W Trójmieście – z Polską Filharmonią Bałtycką – powiadomiła nas Katarzyna Dudzin – Główny Specjalista ds. Komunikacji, Departament Komunikacji Korporacyjnej PGE Energia Ciepła S.A.

Pięć różnych miast w Polsce to pięć różnych historii opatrzonych lokalną symboliką, legendami i opowieściami, przeplatanymi muzyką oraz piosenką. Każde z nich ma swoją ofertę atrakcji dla mieszkańców i turystów. Na tym właśnie koncentrują się zajęcia edukacyjne dla najmłodszych, realizowane online przez instytucje muzyczne z Wrocławia, Krakowa, Gdańska, Torunia i Warszawy.

Od 18 maja, przez dwa tygodnie, jedna z filharmonii będzie każdego dnia opowiadała historię swojego miasta. Premiera gdańskiego odcinka pt. „Jerzy Samp. Legendy gdańskie. Noc na Wyspie Spichrzów” odbędzie się 20 maja (w środę) o godz. 12:00. Projekt Posłuchaj energii Miasta powstał po to, by wzbogacić domową edukację muzyczną w czasie kwarantanny, rozbudzić dziecięcą ciekawość oraz zachęcić do odwiedzenia polskich miast, kiedy tylko rozpocznie się sezon turystyczny.

– Nasza współpraca z Polską Filharmonią Bałtycką trwa już ponad dwie dekady, a czas epidemii i kwarantanny tego nie zmienił. Sala koncertowa przeniosła się do internetu. Muzycy są w ciągłym kontakcie ze swoją publicznością, także my chcemy podzielić się z najmłodszymi dobrą energią – mówi Elżbieta Kowalewska, dyrektor Oddziału Wybrzeże PGE Energia Ciepła. – Zapraszamy wspólnie z Filharmonią na wirtualny muzyczny spacer po Gdańsku.

Największy w Polsce producent ciepła i energii elektrycznej, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji, stawia sobie za cel propagowanie wśród społeczności lokalnej kultury muzycznej na najwyższym poziomie. W kwietniu, w ramach akcji #zostańwdomu, muzycy z filharmonii objętych mecenatem PGE Energia Ciepła zagrali wspólnie ze swoich domów fragment utworu „Wiosna” Antonio Vivaldiego.

Nowe odcinki projektu Posłuchaj energii Miasta będą pojawiały się codziennie na stronie www.pgeenergiaciepla.pl oraz na www.pl-pl.facebook.com/gkpge.

Premierę gdańskich odcinków będzie można obejrzeć co środę na profilu FB Polskiej Filharmonii Bałtyckiej https://www.facebook.com/Filharmonia.

Będzie można je zobaczyć również za pośrednictwem strony internetowej i mediów społecznościowych Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej – instytucji, których mecenasem jest PGE Energia Ciepła oraz Polskiej Filharmonii Narodowej w Warszawie, nad którą mecenat sprawuje Grupa Kapitałowa PGE.

PGE Energia Ciepła, spółka Grupy Kapitałowej PGE, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Posiada ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 13 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 6,5 GWt mocy elektrycznej 2,3 GWe) i sieci ciepłownicze o długości ok. 609 km. PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło dla dużych polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz i Kielce, spółka jest obecna także w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu i Siechnicach, gdzie jest również dystrybutorem ciepła do klientów końcowych – wynika z informacji, które przekazała nam Agnieszka Dietrich z Biura Prasowego PGE Energia Ciepła.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: Pulsarowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *