Warszawa – Nadarzyn. X edycja targów China Homelife Poland, 22 – 24 czerwca 2022 r. Polacy i Chińczycy współpracują ze sobą od dawna, nie tylko gospodarczo. Umacniają się też kontakty kulturalne

Źródło ilustracji: Stowarzyszenie Polskich Mediów.

Rozwijają się połączenia lądowe i morskie, relacji: Państwo Środka – Państwo Polskie

Chińska gospodarka jest coraz silniejsza. Odgrywa olbrzymią rolę w świecie. Warto z Chinami utrzymywać przyjazne relacje. Polska i Chiny od dawna współdziałają; można powiedzieć, że od wieków się wspieramy.

Po II wojnie światowej wyraźnym symptomem kooperacji gospodarek Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i Chińskiej Republiki Ludowej było utworzenie spółki „Chipolbrok” – Chińsko-Polskiego Towarzystwa Okrętowego S.A. Powołane ono zostało w 1951 roku w Tiencinie i w Gdyni – jako „Chińsko-Polskie Przedsiębiorstwo Maklerów Okrętowych”. Chipolbrok funkcjonuje do dzisiaj.

W dniach 22 – 24 czerwca 2022 roku a terenie Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja targów China Homelife Poland. To równocześnie druga edycja hybrydowa. Oferty zostaną przedstawione na około 200 stoiskach producentów chińskich. Spotkanie z przedstawicielami firm odbędzie się online.

Na tych targach będą wstawiać się producenci z sektorów:

– wyroby włókiennicze i skórzane,

– sprzęt AGD,

– elektronika użytkowa,

– tekstylia,

– hobby,

– oświetlenie,

– dom i ogród

– urządzenia, maszyny i inne.

Zainteresowanych udziałem w targach prosimy o akredytacje:
https://chinahomelife.szef.co/formularze/china2022

Serdecznie zapraszamy! – zachęcają organizatorzy.

Zobacz także:

China Homelife Poland – lista wystawców

China Homelife Poland – lista produktów

Podczas China Homelife Poland, odbędą się, od wspólnym szyldem „BIZNES W NOWEJ RZECZYWISTOŚCI”: Forum Polskiej Przedsiębiorczości i Forum Przedsiębiorczości Ukraińsko – Polskiej. To dobra okazja do wymiany doświadczeń, zdobycia wiedzy i pozyskania nowych kontaktów podczas sesji networkingowych. Więcej wiadomości znajduje się na stronie: ZOBACZ PROGRAM>> – proponują Warszawska Izba Gospodarcza i Stowarzyszenie Polskich Mediów.

Warto wiedzieć, że morskie oraz lądowe kontakty polsko – chińskie znacząco się umacniają. Istnieje stała linia morska, kontenerowa. Statki z kontenerami z Chin przybywają do do Portu Morskiego w Gdańsku – do Deepwater Container Terminal (DCT Gdańsk). Istnieje też połączenie kolejowe. Pociągi z Chin już docierają nad Zatokę Gdańską, do portu Gdańsk.

Ponadto, coraz ściślejsze są kontakty naukowe i kulturalne, polsko – chińskie. W Uniwersytecie Gdańskim powstał Instytut Konfucjusza. Chińczycy goszczą też w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Kazimierz Netka

Czytaj również na portalu: Pulsarowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *