
Źródło ilustracji: POT.
Poznaj atrakcje krainy zagospodarowanej przez ekspatriantów po II wojnie światowej
Podczas tegorocznego Pol’and’Rock Festival w Czaplinku, województwo zachodniopomorskie, Polska Organizacja Turystyczna (POT) organizuje unikatową strefę, która połączy inspirację, wiedzę i pasję do odkrywania kraju. W przestrzeni Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się codzienne spotkania z podróżnikami, blogerami i ekspertami, którzy zaprezentują mniej oczywiste miejsca, trasy i pomysły na odkrywanie Polski. Celem obecności POT na festiwalu jest promocja Polski jako różnorodnego, dostępnego i atrakcyjnego kierunku podróży – poinformowała Beata Jabłonowska – główny specjalista w Biurze Prasowym Polskiej Organizacji Turystycznej (POT). Oto ciąg dalszy:
Pod hasłem „Spotkanie z Podróżą – Odkryj Piękno Polski”, strefa Polskiej Organizacji Turystycznej stanie się punktem, w którym uczestnicy Festiwalu będą mogli – dosłownie
i w przenośni – odbyć podróż po Polsce. Codziennie, od 31 lipca do 2 sierpnia, w ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbywać się będą spotkania z wyjątkowymi gośćmi: od ekspertów w turystyce rodzinnej i dostępnej, po ultra maratończyków, znawców historii regionów i psią behawiorystkę.
To nie będą jedynie prelekcje – to podróżnicze opowieści, konkretne wskazówki, trasy
i nieoczywiste miejsca, które inspirują do planowania własnych wypraw po Polsce. Całość zilustrowana zdjęciami i filmami z wypraw, przedstawiającymi krajobrazy, ludzi i lokalne atrakcje.
Wśród prelegentów m.in.:
Nicole Bukała – behawiorystka i autorka projektu „Psiofesorka”, opowie jak świadomie podróżować z psem i jak uwzględniać potrzeby zwierząt w planowaniu wyjazdów.
Marek Rupiński – ultra kolarz i zdobywca drugiego miejsca w Race Across America, przybliży temat turystyki rowerowej jako sposobu na poznawanie kraju i budowanie odporności psychicznej – niezależnie od wieku.
Tomek Sobania – maratończyk i autor, który przebiegł samotnie 5 000 km przez USA. Opowie o roli wytrwałości i sportu w promowaniu wartości społecznych.
Twórcy „Ahoj Przygodo” – blogerzy rodzinno-podróżniczy, dzielą się wiedzą o tworzeniu filmów i zdjęć z wyjazdów oraz o tym, jak podróże z dziećmi mogą być przygodą i formą edukacji.
Marcin Madzia – instruktor i aktywista, który promuje turystykę dostępną dla osób z niepełnosprawnościami, m.in. poprzez projekt „ATON – Asystent Turystyczny”.
Eksperci lokalni – Mariusz Getka, Dariusz Tederko i Mariusz Kapczuk opowiedzą o walorach Pojezierzy Pomorza Zachodniego, historii Bornego Sulinowa i śladach zakonów rycerskich w regionie Czaplinka.
Poza programem merytorycznym, w strefie POT przygotowano także przestrzeń do odpoczynku i relaksu, w tym:
Konkursy i quizy podróżnicze – z nagrodami, pytaniami o Polskę i interaktywną formułą.
Strefę gier planszowych – dostępna przez cały dzień, z lekkimi tytułami o tematyce podróżniczej.
Strefę chill & relaks – leżaki, pufy i przewodniki turystyczne do przejrzenia w spokojnej atmosferze.
Punkt informacyjny i materiały promocyjne – broszury, mapy, inspiracje i konkretne informacje o regionach i produktach turystycznych.
Strefa POT na Pol’and’Rock Festival to miejsce dla tych, którzy chcą nie tylko słuchać, ale też doświadczać i planować własne podróże. Wspólnym mianownikiem wszystkich aktywności jest Polska – jej różnorodność, bogactwo natury i historii .
Obecność POT na Pol’and’Rock Festival to element kampanii „Polska. Więcej niż myślisz”. Poprzez spotkania, rozmowy, opowieści i osobiste doświadczenia pokazujemy, że Polska jest krajem atrakcyjnym, różnorodnym, dostępnym i wartym poznania – nie tylko latem i nie tylko w najpopularniejszych kierunkach – napisała Beata Jabłonowska – główny specjalista w Biurze Prasowym Polskiej Organizacji Turystycznej.
(K.N.)
Proszę, czytaj również na portalu: Pulsarowy.pl