Na zdjęciu: Dyrektor generalny Stena Line, Niclas Mårtensson. Fot. z Archiwum Stena Line.
Kluczowa rola w przyśpieszeniu zielonej transformacji energetycznej w TSL – transporcie, spedycji, logistyce
Niclas Mårtensson, dyrektor generalny Stena Line, został nowym przewodniczącym grupy łańcucha dostaw i branży transportowej Światowego Forum Ekonomicznego (The World Economic Forum – WEF). Niclas Mårtensson będzie reprezentował Stena AB, odgrywając kluczową rolę w przyśpieszeniu transformacji branży w ciągu najbliższych dwóch lat – poinformowała Joanna Włodarek – senior consultant w Human Signs.
Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) to międzynarodowa organizacja zrzeszająca liderów biznesu, rządy, społeczeństwa obywatelskie i środowiska akademickie. Jej zadaniem jest kształtowanie globalnego, regionalnego i branżowego dialogu. Podczas tegorocznego spotkania w Davos ogłoszono, że Niclas Mårtensson obejmie funkcję przewodniczącego jednej z 22 społeczności branżowych obecnych na forum, grupy łańcucha dostaw i branży transportowej (Supply Chain & Transport Industry Community). W ciągu najbliższych dwóch lat Niclas Mårtensson będzie odpowiedzialny za zapewnienie przywództwa dla tej społeczności, zdefiniowanie agendy branżowej i określenie, gdzie wspólne działania mogą przyczynić się do pozytywnych zmian dla tej gałęzi gospodarki oraz globalnie.
„To fantastyczna okazja do kształtowania programu, który umożliwi przejście na wolny od paliw kopalnych, integracyjny i bezpieczny przepływ towarów. Światowe Forum Ekonomiczne gromadzi tak różnorodnych przywódców politycznych i wpływowych ludzi biznesu i społeczeństwa obywatelskiego, którzy są zaangażowani we współpracę w celu stworzenia rzeczywistych zmian na rzecz lepszego świata” – mówi Niclas Mårtensson.
WEF jest najbardziej znane z corocznego spotkania w Davos, ale społeczności branżowe współpracują przez cały rok, proponując rozwiązania i zapewniając strategiczny wkład w priorytety dla branży, którą reprezentują. Ważną rolą Niclasa Mårtenssona będzie wpływanie na polityki i przepisy dotyczące umożliwiania działań związanych z przejściem do łańcucha dostaw i przemysłu transportowego wolnego od paliw kopalnych.
„Podczas, gdy świat wyznacza obecnie wysokie cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, infrastruktura niezbędna do osiągnięcia tych celów często jest niewystarczająca, na przykład jeśli chodzi o przejście na energię elektryczną. Pełniąc funkcję przewodniczącego, mam obowiązek sprawić, by mój głos został usłyszany i wpłynąć na polityki, które mają kluczowe znaczenie dla nieuniknionej transformacji w naszej branży” – powiedział Niclas Mårtensson.
Niclas Mårtensson przejmuje obowiązki Tan Chong Menga, dyrektora generalnego Grupy PSA International, który pełnił tę funkcję przez ostatnie dwa lata.
Trochę więcej o Stena Line
Stena Line jest jednym z wiodących europejskich operatorów promowych z 38 statkami i 18 trasami w Europie Północnej, obsługującym 26 000 rejsów rocznie. Stena Line jest ważną częścią europejskiej sieci logistycznej i stale opracowuje nowe rozwiązania intermodalne, łącząc transport kolejowy, drogowy i morski. Stena Line odgrywa również ważną rolę w turystyce w Europie dzięki szerokiej działalności pasażerskiej. Firma jest własnością rodzinną, została założona w 1962 roku i ma siedzibę w Göteborgu, w Szwecji. Stena Line zatrudnia 5 900 pracowników, a jej roczny obrót wynosi 19 miliardów koron szwedzkich.
W Polsce Stena Line jest obecna od blisko 30 lat. Promy z charakterystycznym czerwonym kominem łączą Gdynię z Karlskroną w południowej Szwecji. Co roku tę trasę przemierza kilkaset tysięcy pasażerów, korzystając z trzech statków: Stena Spirit, o szerokiej ofercie dla pasażerów, a także dwóch nowych promów klasy E-Flexer, Stena Estelle i Stena Ebba, o długości 240 m, zabierających zarówno pasażerów, jak i fracht – poinformowały Agnieszka Zembrzycka – rzecznik prasowy Stena Line Polska oraz Agnieszka Nowakowska z Human Signs.
(K.N.)
Proszę, czytaj również na portalu: Pulsarowy.pl