Źródło ilustracji: Narodowe Muzeum Morskie.
Tam możesz spróbować swych sił jako kapitan statku
Mija 10 lat od momentu, w którym drzwi Ośrodka Kultury Morskiej przekroczyli pierwsi zwiedzający. Nowoczesne Muzeum zlokalizowane nad brzegiem Motławy, tuż obok Żurawia, idealnie wypełniło edukacyjną lukę stając się centrum wiedzy o morzu, portach, statkach i stoczniach. Budynek odwiedziło już blisko milion osób! – przypomina Łukasz Grygiel – specjalista ds. kontaktów z mediami Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku i zaprasza:
Niekwestionowaną atrakcją Ośrodka Kultury Morskiej pozostaje uwielbiana przez dzieci i rodziny wystawa interaktywna „Ludzie – Statki – Porty”. To tutaj za pomocą ponad 60 urządzeń i stanowisk edukacyjnych można poznać między innymi tajniki sterowania i dowodzenia morską jednostką, przeładunku towarów, podwodnych podróży batyskafem czy powstawania fal tsunami. Z kolei przeszklony hol z wiszącymi łodziami oraz wystawa „Łodzie ludów świata” to jedyna w swoim rodzaju przestrzeń poświęcona etnologii morskiej. Unikatowa kolekcja prezentuje bogactwo i różnorodność oryginalnych, tradycyjnych jednostek z różnych stron świata, od weneckiej gondoli po dalekowschodni sampan.
Ośrodek Kultury Morskiej to jednak znacznie więcej. Wśród przestrzeni na co dzień ukrytych przed wzrokiem zwiedzających znajduje się jeden z najnowocześniejszych w Polsce warsztatów konserwacji zabytków, wyposażony w specjalistyczną aparaturę i niespotykane nigdzie indziej urządzenia. Oddział mieści również pracownie archeologów podwodnych i digitalizacji, a także przestrzenie edukacyjne przeznaczone dla młodych adeptów eksperymentów chemicznych i doświadczeń ze sztuką. Wszystkie te miejsca zostaną 24 kwietnia otwarte dla gości.
Źródło ilustracji: Narodowe Muzeum Morskie.
Bilety wstępu do Ośrodka Kultury Morskiej w dniu 24 kwietnia będą dostępne w specjalnej cenie 1 zł. Urodzinowym atrakcjom będzie towarzyszyć możliwość zdobycia muzealnych upominków i słodkości. Przez cały dzień zapraszamy również na wystawę interaktywną „Ludzie – Statki – Porty” – wejścia dla grup do 55 osób odbywają się co godzinę, od 10:00 do 15:00.
PROGRAM:
11:00 – 12:00 i 12:00 – 13:00 – Tajemnice pracowni konserwatorskiej.
11:00 – 13:00 – Burza w szklance wody, czyli morskie eksperymenty edukacyjne
12:00 – Wielkie pamiątkowe zdjęcie
12:00 – 13:00 i 13:00 – 14:00 Oprowadzanie po wystawie „Łodzie ludów świata”
13:00 – 15:00 – Pod żaglami wyobraźni! Twórcze zajęcia plastyczne dla dzieci
13:00 – 14:00 i 14:00 – 15:00 Spotkanie z archeologią podwodną i digitalizacją
11:00 – 15:00 Urodzinowe życzenia dla muzeum – multimedialne stanowisko
– poinformował Łukasz Grygiel – specjalista ds. kontaktów z mediami Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.
(K.N.)
Czytaj również na portalu: Pulsarowy.pl