Przybysze z przyszłości pojawią się 12 czerwca w Unii Europejskiej. Spotkać ich będzie można m.in. w miastach: Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk. Trzeba uczestniczyć w grze „Kierunek Europa”. Zapisy do niej zaczynają się w poniedziałek, 31 maja. Organizatorem jest Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce

Źródło ilustracji: Komisja Europejska.

Poznaj priorytety Komisji Europejskiej i Europejskiego Roku Kolei

„KIERUNEK – EUROPA” to przygodowa gra miejska, która wieńczy tegoroczne obchody Dnia Europy. Wyjątkowa rozgrywka odbędzie się w czterech miastach Polski – Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku. Tematyka gry nawiązuje do priorytetów Komisji Europejskiej oraz Europejskiego Roku Kolei. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zabawy – drużyny można rejestrować przesyłając maila – poinformowała Marta Angrocka-Krawczyk z Wydziału Prasy Komisji Europejskiej Przedstawicielstwo w Polsce:

Data Gry Kierunek Europa: 12 czerwca 2021 roku.

Źródło ilustracji: Komisja Europejska.

Europa to nasze wspólne dziedzictwo, ale i wspólna przyszłość. Dlatego w sobotę 12 czerwca w grze spotkamy przybyszów z przyszłości naszego kontynentu. Pokażą oni, że pozytywne zakończenie problemów jest na horyzoncie, ale tylko dzięki współpracy i skupieniu się na odpowiednich priorytetach uda się je osiągnąć.

Każdy punkt w grze, na którym czeka na graczy animator, będzie „stacją” kolejową. Gracze realizują zadanie nawiązujące do jej nazwy. Teren rozgrywki obejmie ścisłe centrum danego miasta. Uczestnicy gry będą musieli m.in. odnaleźć miejsce ukrycia kolejnych „stacji” i prowadzących je animatorów.

Każdy uczestnik za udział w grze otrzyma pakiet gadżetów, a na najlepsze drużyny czekają atrakcyjne nagrody – smartwatche, radia internetowe, aparaty instax oraz dodatkowe upominki.

Źródło ilustracji: Komisja Europejska.

Gra odbędzie się w sobotę 12 czerwca 2021 r. równolegle na terenie Warszawy, Wrocławia, Gdańska i Krakowa w godzinach 10.30 – 15.00. Odbiór kart do gry przez zarejestrowane drużyny będzie możliwy od godz. 9.30-10.20 w Punkcie Startowym. Jego lokalizacja w każdym mieście podana jest na profilach FB (linki poniżej). Organizatorzy gwarantują przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego związanych z pandemią COVID-19.

Jak zapisać drużynę?

Zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail:

dla Gdańska: gdańsk@kierunek-europa.pl(link sends e-mail);

dla Krakowa: krakow@kierunek-europa.pl(link sends e-mail);

dla Warszawy: warszawa@kierunek-europa.pl(link sends e-mail);

dla Wrocławia: wroclaw@kierunek-europa.pl(link sends e-mail);

Zgłoszenie powinno zawierać następujące dane wszystkich osób wchodzących w skład drużyny:

imiona i nazwiska uczestników;

jeden numer telefonu kontaktowego;

daty urodzenia wszystkich członków drużyny.

Zgłoszenia drużyn potrwają od 31 maja do 10 czerwca.

Grupy szkolne

W przypadku szkolnych grup zorganizowanych, w skład których wchodzą osoby niepełnoletnie, istnieje możliwość zgłoszenia jednego opiekuna – nauczyciela lub rodzica – jako kapitana kilku drużyn. W tym przypadku osoba opiekuna nie wlicza się do maksymalnie czteroosobowego składu drużyny. Nie musi on także brać udziału w grze razem z drużyną, musi jednak pojawić się z grupą na starcie gry. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie gry.

Zapraszamy także na stronę wydarzenia na portalu Facebook, gdzie można znaleźć więcej informacji:

Gdańsk: https://www.facebook.com/events/162745665806213/(link is external)

Kraków: https://www.facebook.com/events/378601366841441/(link is external)

Warszawa: https://www.facebook.com/events/522671935411351/(link is external)

Wrocław: https://www.facebook.com/events/907704416717572/

– zachęca Marta Angrocka-Krawczyk z Wydziału Prasy Komisji Europejskiej Przedstawicielstwo w Polsce.

Partnerami wydarzenia są Biura Parlamentu Europejskiego w Warszawie i we Wrocławiu.

Warto wiedzieć, że aby wziąć udział w Grze, przed odbiorem kart do Gry uczestnik musi złożyć obowiązkowe oświadczenie pisemne, że według swojej najlepszej wiedzy nie jest osobą zakażoną wirusem Covid-19, nie miał kontaktu z osobą zakażoną wirusem Covid-19 lub w trakcie kwarantanny oraz nie przebywa na kwarantannie, obowiązkowej izolacji lub pod nadzorem epidemiologicznym. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za bezpieczeństwo osób uczestniczących w Grze, poza odpowiedzialnością wyrażoną wprost w przepisach obowiązującego prawa. Każdy z uczestników odpowiada za własne bezpieczeństwo w trakcie udziału w Grze. Za bezpieczeństwo niepełnoletnich uczestników Gry oraz przestrzeganie regulaminu odpowiada kapitan drużyny – osoba pełnoletnia w każdej drużynie. Organizator zapewnia jeden punkt pomocy medycznej, dostępny w pobliżu punktu startowego Gry i zaleca, by uczestnik samodzielne wyposażył się w materiały ochrony osobistej zgodnie z obowiązującymi na danym terenie obostrzeniami epidemicznymi – napisano w Regulaminie Gry.

Kazimierz Netka

Czytaj również na portalu: Pulsarowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *