„Turystyczny Oscar” dla Muzeum Powstania Warszawskiego. Rozstrzygnięto Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikaty POT 2018. Oceniano wydarzenia cykliczne, pakiety usług – imprezy, obiekty, szlaki, miejsca – obszary.

Fot. z Archiwum Polskiej Organizacji Turystycznej.

Wzory do naśladowania dla całego polskiego przemysłu czasu wolnego.

Certyfikaty POT 2018 – najważniejsza nagroda w branży turystycznej – zostały przyznane po raz szesnasty. Polska Organizacja Turystyczna (POT) podczas uroczystej gali w hotelu Renaissance Warsaw Airport wyróżniła 13 produktów. Złoty Certyfikat 2018, czyli „turystycznego Oscara” otrzymało Muzeum Powstania Warszawskiego.

Celem konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej. POT nagradza produkty, które wyróżniają się na tle branży i dają turystom wiele możliwości na spędzenie wolnego czasu w ciekawy sposób – poinformował nas Grzegorz Cendrowski – rzecznik prasowy Polskiej Organizacji Turystycznej, cytując też wypowiedzi:

– Już po raz szesnasty Polska Organizacja Turystyczna wyróżniła atrakcyjne, nowatorskie i przyjazne produkty turystyczne. Cieszę, że z roku na rok poziom zgłoszeń jest coraz wyższy i mamy coraz więcej do zaoferowania zarówno turystom krajowym, jak i odwiedzającym nasz kraj gościom zza granicy. Konkurs, poza promocją nagrodzonych atrakcji, jest także formą docenienia ciężkiej pracy pasjonatów, którzy je tworzą – mówił Witold Bańka, minister sportu i turystyki podczas gali.

Fot. z Archiwum Polskiej Organizacji Turystycznej

Jak co roku, kapituła przyznała dziesięć Certyfikatów POT, a turyści w ogólnopolskim głosowaniu zdecydowali, że Certyfikat Internautów otrzyma Frontem do Wolności. Łabiszyńskie Spotkania z Historią. Najważniejszą nagrodą jest jednak Złoty Certyfikat, który może otrzymać jedynie produkt nagrodzony we wcześniejszych latach zwykłym Certyfikatem POT. W tej kategorii kapituła bierze pod uwagę laureatów sprzed trzech lub więcej lat. „Turystycznego Oscara” w 2018 r. zdobyło Muzeum Powstania Warszawskiego, miejsce szczególne na turystycznej mapie stolicy.

Fot. z Archiwum Polskiej Organizacji Turystycznej

Do Złotego Certyfikatu nominowani byli także: Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie oraz Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach.

W tym roku polska narodowa organizacja turystyczna zdecydowała się na stworzenie jeszcze jednego rodzaju wyróżnienia. Powstał Certyfikat Specjalny, którym nagrodzone mogą być jedynie mało znane, istniejące na rynku nie dłużej niż dwa lata produkty turystyczne. Pierwszy w historii Certyfikat Specjalny otrzymało Muzeum Mleka w Grajewie. To interaktywny, nowoczesny obiekt, w którym można się dowiedzieć, jaką drogę przechodzi mleko zanim trafi na sklepowe półki.

Fot. z Archiwum Polskiej Organizacji Turystycznej

– Atrakcje, które wyróżniamy w konkursie na najlepszy produkt turystyczny, są naprawdę wyjątkowe i zasługują na to, by dowiedzieli się o nich turyści z całego świata. Konkurs poza aspektem promocyjnym, ma także na celu pokazanie praktyk i wzorców, z których może korzystać cała branża. Wierzę, że dzięki temu powstaną kolejne fascynujące miejsca na mapie turystycznej Polski. Zwycięzcom serdecznie gratuluję – powiedział Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne są objęte programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu POT jest kampania promocyjna realizowana przez POT o wartości 150 tys. złotych. Certyfikaty POT mogą otrzymać następujące produkty turystyczne: wydarzenie cykliczne, pakiet usług turystycznych – impreza turystyczna, obiekt, szlak, miejsce – obszar.

Posiadanie Certyfikatu POT jest cenną nagrodą – prestiżowo i wizerunkowo. Posiada też wartości praktyczne. Podnosi rangę produktu turystycznego, wzmacnia jego pozycję w oczach klientów. Odgrywa rolę marketingowego atutu w prowadzonych kampaniach promocyjnych.

Muzeum Powstania Warszawskiego – zdobywca Złotego Certyfikatu 2018

(www.1944.pl)

 

Fot. z Archiwum Polskiej Organizacji Turystycznej

Jak opowiadać o przeszłości, by przekaz trafiał do współczesnego odbiorcy? Muzeum Powstania Warszawskiego łączy przeszłość ze współczesnością, miejsce pamięci z innowacyjną ekspozycją. To miejsce, w którym za pomocą multimediów, odtworzono atmosferę powstańczej stolicy. W niepowtarzalny sposób oddziałuje na odwiedzających obrazem, światłem i dźwiękiem – pomaga zrozumieć historię. Muzeum Powstania Warszawskiego jest jednym z tych, które nowoczesnymi środkami przekazu zakorzenia wydarzenia sprzed lat we współczesnej świadomości narodowej. To jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji przez turystów krajowych. Muzeum zlokalizowane jest w zabytku architektury przemysłowej.

Certyfikaty POT 2018 zdobyli:

Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis (www.hydropolis.pl)

 

Fot. z Archiwum Centrum Hewelianum

Hevelianum (www.hewelianum.pl/)

Kompleks Sztolnia Królowa Luiza (www.sztolnialuiza.pl/)

 

Fot. z Archiwum Polskiej Organizacji Turystycznej

Lawendowa Osada i Zagroda Edukacyjna Lawendowej Osady (www.lawendowaosada.pl/)

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (www.wilanow-palac.pl/)

Muzeum Pałac w Rogalinie (www.rogalin.mnp.art.pl/)

Ski-Raft Spływy Pontonowe Bardo (www.ski-raft.pl/)

Spływ przełomem Dunajca (www.flisacy.pl/)

Stare Kino Cinema Residence (www.cinemahotel.pl/)

Zamek Moszna (www.moszna-zamek.pl/)

Certyfikat Specjalny – Muzeum Mleka w Grajewie (www.muzeummleka.pl)

Certyfikat Internautów – Frontem do Wolności. Łabiszyńskie Spotkania z Historią (www.labiszyn.pl/artykuly/162/labiszynskie-spotkania-z-historia)

Wyróżnienie – Ster na Bydgoszcz (www.sternabydgoszcz.pl/) – wynika z informacji, które przekazał nam Grzegorz Cendrowski – rzecznik prasowy Polskiej Organizacji Turystycznej.

Czytaj również na portalu: Pulsarowy.pl

(K.N.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *