Fot. z Archiwum Banku Pekao S.A.
Zdalne podpisywanie umów dla klientów firmowych Banku Pekao
Bank Pekao S.A. w czasach pandemii zwiększa możliwości korzystania z usług bankowych dla przedsiębiorców. Jako jeden z pierwszych banków w Polsce uruchomił proste i bezpieczne rozwiązanie pozwalające na całkowicie zdalne podpisywanie umów, aneksów i składanie dyspozycji przez klientów korporacyjnych i MŚP – napisano w komunikacie, który przekazała nam Katarzyna Żądło – Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej, Departament Marketingu, Komunikacji i Badań Banku Pekao S.A. Oto ciąg dalszy:
W systemie bankowości internetowej PekaoBiznes24 klienci firmowi banku mogą na odległość podpisać umowy dotyczące szerokiego spektrum produktów, jak rachunki bankowe, karty, kredyty, gwarancje czy akredytywy. Proces obejmuje umowy, które mogą być zawierane lub zmieniane w formie pisemnej, w tym również pod rygorem nieważności. Bank Pekao honoruje podpisy elektroniczne służące do identyfikacji i uwierzytelnienia użytkownika w systemie PekaoBiznes24, nie tylko podpisy kwalifikowane.
– W czasie stanu epidemicznego zachęcamy klientów do pozostawania dla ich bezpieczeństwa w domach, ale chcemy, by w tych trudnych warunkach mieli możliwość skorzystania z pełnej palety naszych usług w sposób szybki i bezpieczny. Dlatego poszerzamy naszą bankowość internetową o nowe możliwości – powiedział Marek Lusztyn, Prezes Zarządu Banku Pekao.
Usługa jest prosta i bezpieczna. W przypadku dyspozycji klient przygotowuje dokument, podpisuje go w systemie bankowości internetowej PekaoBiznes24 i przekazuje do banku – do realizacji. Bank informuje o zrealizowaniu dyspozycji za pośrednictwem systemu PekaoBiznes24. W przypadku umów lub aneksów Bank Pekao przekazuje klientowi przygotowane dokumenty, a on następnie odsyła podpisaną elektronicznie dokumentację. Klient jest informowany o podpisaniu umowy lub aneksu przez bank za pośrednictwem Systemu PekaoBiznes24.
Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i jednym z trzech największych banków uniwersalnych w Polsce z ok. 200 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,5 mln klientów detalicznych. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest w gronie trzech najbardziej odpornych wśród 48 banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA). Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady – poinformowała Katarzyna Żądło – Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej, Departament Marketingu, Komunikacji i Badań Banku Pekao S.A.
(K.N.)
Czytaj również na portalu: Pulsarowy.pl