Źródło ilustracji: Urząd Statystyczny w Gdańsku
Polska gospodarka morska rośnie w siłę
Jednym z najważniejszych wydarzeń, o których trzeba wspominać podczas Światowego Dnia Morza, to opracowanie projektu „Planu zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich (PZPPOM) w skali 1:200 000”. Plan ten powstawał w ciągu kilku lat, a koordynatorem prac jest Urząd Morski w Gdyni. Polska jest jednym z pierwszych w świecie krajów, tak zaawansowanych w opracowywaniu planów zagospodarowania mórz.
Źródło ilustracji: Urząd Morski w Gdyni
Przegląd naszych niektórych zasobów gospodarki morskiej, a zwłaszcza portów, przedstawia Urząd Statystyczny w Gdańsku, a informacje na ten temat przekazała nam Małgorzata Miryn – Specjalista w Pomorskim Ośrodku Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Gdańsku. Dane z końca roku 2018. Oto one:
Źródło: Urząd Statystyczny w Gdańsku
Są już informacje z portów Trójmiasta, dotyczące przeładunków w 2019 roku. W Morskim Porcie Gdańsk w 2019 roku przeładowano 52 mln ton towarów. W Morskiem Porcie Gdynia w 2019 roku przeładowano 24 mln ton towarów.
(K.N.)
Czytaj również na portalu: Pulsarowy.pl
NIE może być 17 marca „święta morza” dla upamiętnienia podpisania konwencji tworzącej IMO, bo podpisano ją nie 17 marca, a 6 marca
(patrz http://www.ekokalendarz.pl/kategoria/swieta/dzien-morz)
6 marca ją podpisano/przyjęto, a 10 lat później 17 marca weszła w życie
fakty: http://www.imo.org/en/About/Conventions/ListOfConventions/Pages/Convention-on-the-International-Maritime-Organization.aspx
NIE ma żadnego Światowego Dnia Morza 17 marca.
Takie rzekome święto tego dnia, to jakiś wymysł ignoranta albo czyjaś kolosalna pomyłka.