Fot. Kazimierz Netka.
European Shared Services Center – Europejskie Centrum Usług Wspólnych Royal Greenland w Gdańsku
Fot. Kazimierz Netka.
Takiego pejzażu jaki jest w Gdańsku – stolicy Żuław, nie ma nigdzie w Polsce. Mimo to, pod względem atrakcyjności inwestycyjnej Trójmiasto nie jest na pierwszym miejscu w kraju. Być może zagraniczni biznesmeni nie wiedzą jak na gdańskich Żuławach, na Mierzei Wiślanej jest uroczo i atrakcyjnie. Docenili to biznesmeni z niezwykłego miejsca na kuli ziemskiej, bo z największej wyspy – z Grenlandii.
Uroczystość zorganizowano na XII piętrze biurowca Wave, w Biurze Royal Greenland Poland w Gdańsku. Przybyłych powitała Gabriela Wasilewska-Gaweł – Business Unit Director Royal Greenland Poland – Centrum Usług Wspólnych Gdańsk:
Fot. Kazimierz Netka.
– Pragnę przywitać wszystkich gości, w tym bardzo ważnym dla nas dniu – mówiła pani dyrektor Gabriela Wasilewska-Gaweł: pana wicemarszałka Leszka Bonnę, pana wiceprezesa Agencji Rozwoju Pomorza, Piotra Ciechowicza, przedstawicieli Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego, przedstawicieli Invest in Pomerania, reprezentantów uczelni gdańskich, czyli Uniwersytetu Gdańskiego oraz WSB Merito. przedstawiciela Polsko-Skandynawskiej Izby Handlowej, pracowników Royal Greenland, tych nowych, których mamy tutaj wśród nas. Z radością powitani zostali też przedstawiciele zarządu Royal Greenland: pani prezes Susanne Rajamand Arfelt oraz Robert–Jan Treebus – wiceprezes wykonawczy ds. sprzedaży Royal Greenland.
– W dniu dzisiejszym otwieramy pierwsze Centrum Usług Wspólnych w Polsce i oczywiście również w Gdańsku. Mamy nadzieję na pełen sukcesów rozwój w Gdańsku, Otwieramy nasze CUW do spraw obsługi klienta, będziemy zatrudniali szereg specjalistów w dziedzinie obsługi klienta, logistyki, marketingu, finansów, jakości oraz trade marketingu. Z Gdańska będziemy obsługiwać wiele rynków, prawie wszystkie rynki europejskie jak również poza Europą takie jak azjatyckie, a także Australię i Nową Zelandię. Jest to zatem bardzo ekscytujący dla nas projekt i mamy nadzieję na rozwój.
Fot. Kazimierz Netka.
Proszę państwa jeszcze tak niedawno staliśmy przed decyzją, gdzie zostanie zlokalizowane nasze centrum. Zdecydowaliśmy się na Gdańsk, ponieważ widzimy tu bardzo dobre warunki rozwoju dla naszej firmy. Przede wszystkim jest to bardzo interesująca i atrakcyjna lokalizacja w północnej Polsce, z dostępem do Bałtyku, co możemy tutaj widzieć – za oknami.
Fot. Kazimierz Netka.
Trójmiasto jest dla nas bardzo interesująca lokalizacją. Oczywiście lokalizacja ta stwarza dla nas bardzo dobre środowisko biznesowe z bardzo dobrą infrastrukturą jak również oczywiście mamy dostęp do zasobów ludzkich. Zaplecze szkoleniowe w Trójmieście zapewnia w różnych dziedzinach i również w dziedzinach, które są dla nas interesujące pracowników ze znajomością języków obcych. Również lokalizacja w Gdańsku jest dla nas interesująca ze względu na bardzo dobre połączenie lotnicze z innymi krajami europejskimi – to dla nas jest również ważne. Dlatego jesteśmy tutaj dzisiaj w tym dniu i pragniemy oficjalnie otworzyć nasze centrum, jak również oficjalnie rozpocząć naszą działalność – powiedziała Gabriela Wasilewska-Gaweł – Business Unit Director Royal Greenland Poland – Centrum Usług Wspólnych Gdańsk.
Fot. Kazimierz Netka.
– Szanowni gospodarze, drodzy goście, miesiąc temu spędzałem urlop na Islandii i poznawałem etymologię Iceland, Greenland i byłem bardzo blisko Grenlandii – mówił Leszek Bonna – wicemarszałek województwa pomorskiego. – Nie spodziewałem się, że po miesiącu znowu będę talk blisko Grenlandii, że przypadnie mi w udziale zaszczyt witać na Pomorzu pierwszą firmę wywodzącą się z Grenlandii. Z wielką przyjemnością witam was na Pomorzu. Wybraliście najlepiej jak można było. My tu w Gdańsku na Pomorzu dzielimy się wszystkim co najlepsze. To, o czym była mowa, to nasze położenie geograficzne, nasze dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe, nasza infrastruktura; była też mowa o zasobach ludzkich – tym również się szczycimy. O jednym mowy nie było i to nas wyróżnia na tle innych – to nasza gościnność i otwartość. Dołączacie do grona wielu uznanych marek światowych, które wspólne centra biznesu lokują właśnie w Gdańsku. Gratuluję tego wyboru, ale przede wszystkim chciałbym życzyć wam z całego serca dynamicznego rozwoju. Razem z moimi współpracownikami z Agencji Rozwoju Pomorza życzę wam pomyślności w rozwoju i deklaruję współpracę i pomoc jeżeli takiej będziecie potrzebować. Witam w Gdańsku, witam na Pomorzu, wszystkiego dobrego!
– Szanowni państwo Agencja Rozwoju Pomorza – Invest in Pomerania to taki podmiot, który państwu już nie da spokoju przez najbliższe lata – zapewniał Piotr Ciechowicz – wiceprezes Agencji Rozwoju Pomorza.
Fot. Kazimierz Netka.
– Po to zostaliśmy stworzeni, żeby zachęcać takie podmioty jak państwo do inwestowania w regionie, ale co ważne: też po to, żeby państwo po tej decyzji czuli się tu dobrze i swobodnie operowali na naszym terytorium. Państwo, tak jak powiedział pan marszałek, jesteście wyjątkowi. To, że jesteście naszym pierwszym podmiotem, który wywodzi się z Grenlandii to jedno, a jesteście też fenomenalną kombinacją naszych potencjałów. Z jednej strony wywodzicie się z przemysłu, który jest także endogeniczny i nasz pomorski – jesteśmy znad morza. A z drugiej strony działacie, chcecie otworzyć nowoczesne centrum usług. I to jest właśnie ta kombinacja, która dla Gdańska jest wręcz wymarzona. A my, ludzie znad morza, jesteśmy trochę inni; potrzebujemy więcej wolności, potrzebujemy przestrzeni, jesteśmy bardziej otwarci na innych – i Gdańsk, i Pomorze właśnie takie są. W związku z tym naprawdę się Państwo od nas nie uwolnicie, a to będzie dla nas wielka przyjemność. Witamy na Pomorzu!
Susanne Rajamand Arfelt – CEO Royal Greenland zaprezentowała swą firmę, a także Grenlandię – unikatową część świata.
Fot. Kazimierz Netka.
Z prezentacji przedstawionej przez panią prezes Susanne Rajamand Arfelt wynika, że Royal Greenland to północnoatlantycki czempion w branży, w której funkcjonuje. Jest największą spółką na północnym Atlantyku i w rejonie Arktyki. Zatrudnia ponad 2200 osób. Spółka Royal Greenland jest własnością rządu Grenlandii i odgrywa kluczowa role w rozwoju tamtejszych społeczności. Tysiące niezależnych rybaków dostarczają swe połowy do wielu fabryk – przetwórni, które posiada Royal Greenland. Na zachodnim wybrzeżu Grenlandii. Na kanadyjskim Atlantyku Royal Greenland posiada 9 swych oddziałów i blisko współpracuje z lokalnym przemysłem. Inwestuje w rozwój rybołówstwa i rynku homarów, krabów śnieżnych i innych lokalnych gatunków. Royal Greenland wprowadza program transformacji ku ekstensywnym połowom i innowacyjnym technologiom rybołówstwa. Dba też o rozwój kulturowy i kondycje swoich pracowników. Ponad 40 produkcji rozsianych jest na zachodnim wybrzeżu Grenlandii i nad Atlantykiem Kanadyjskim. Najbardziej cenione na rynkach światowych są dostarczane przez Royal Greenland krewetki zimnowodne, grenlandzkie halibuty, dorsze, kraby śnieżne, kanadyjskie homary, dorsze.
Fot. Kazimierz Netka.
Przedsiębiorstwo Royal Greenland jest dumne z tego, że dostarcza unikatowe, bezpieczne i zdrowe jedzenie morskie – produkty na cały świat, będące wartościowymi, wysokiej jakości wyrobami spożywczymi z owoców morza. Obecnie głównymi rynkami zbytu produktów wytwarzanych rpzez Royal Greenland są Azja, USA i Europa i uważne są one za strategiczne regiony zbytu. Zrównoważony biznes jest naturalna częścią identyfikacji Royal Greenland. Wizja tej firmy jest bycie bliżej ryb, bliżej klientów, bliżej konsumentów. Jej misja to troska o maksymalizowanie w sposób zrównoważonych zasobów morskich północnego Atlantyku z korzyścią dla właścicieli firmy i lokalnych społeczności – wynikało z prezentacji, którą przedstawiła Susanne Rajamand Arfelt – prezes zarządu Royal Greenland.
Kazimierz Netka
Proszę, czytaj również na portalu: Pulsarowy.pl