Biznes i finanse. Rusza cykl Eksperckich Rozmów PAP na temat skutecznej walki z praniem pieniędzy

Źródło ilustracji: Polska Agencja Prasowa.

Na czym polega przestępczość finansowa?

Jakie praktyki stosują banki, by przeciwdziałać przestępstwom finansowym, czy wdrażanie standardów ESG w instytucjach finansowych może wspierać walkę z korupcją oraz na ile te instytucje są i czują się odpowiedzialne za budowanie zaufania społecznego – to główne zagadnienia, które omówimy podczas cyklu rozmów z ekspertami ING Hubs Poland. Na pierwsze spotkanie zapraszamy już 6 grudnia o godz. 13.00.

Zasady i sposób działania w zakresie zapobiegania przestępstwom finansowym precyzuje ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Ustawa jest zgodna z unijną dyrektywą AML, której założeniem jest zwiększenie transparentności przepływów finansowych, a co za tym idzie również skuteczności funkcjonowania organów odpowiedzialnych za wykrywanie środków pochodzących z działalności przestępczej bądź służących działalności terrorystycznej.

Wśród instytucji ustawowo zobowiązanych do podejmowania działań uniemożliwiających pranie pieniędzy pochodzących z przestępczej działalności, wykrywania takich przypadków i zgłaszania do odpowiednich organów są banki.

Z ekspertami ING Hubs Poland porozmawiamy m.in. o analizie danych, procesach, które wspierają bezpieczeństwo transakcji i obowiązkach zespołów wykwalifikowanych do walki z przestępstwami. Zapytamy o to, na czym polega i jak należy rozumieć przestępczość finansową oraz jaki ma ona związek z korupcją.

Eksperci wytłumaczą jaki związek ma zapobieganie przestępstwom finansowym z działaniami banku w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu, czyli działań na rzecz ochrony środowiska, społeczeństwa i związanych z ładem korporacyjnym (ESG).

W ramach cyklu odbędą się trzy spotkania:

– 6 grudnia godz. 13.00 – „Rola instytucji finansowych w budowaniu zaufania społecznego” Rozmowa z Ivanem Perković, szefem zespołu KYC Operations, Customer Due Diligence w ING Hubs Poland

– 7 grudnia godz. 11.00 – „Zasady bezpieczeństwa i analiza danych w bankach” Rozmowa z Danielem Mazurkiem, ekspertem ds. Compliance w ING Hubs Poland

– 8 grudnia godz. 13.00 – „Jak wdrażanie standardów ESG może wspierać walkę z korupcją?” Rozmowa z Marcinem Zdrojowym, głównym ekspertem ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy, Globalny Monitoring Transakcji w ING Hubs Poland

Wszystkie rozmowy będą transmitowane na https://pap-mediaroom.plhttps://biznes.pap.pl,  https://debata.infostrefa.tv.

Eksperci będą odpowiadać online na pytania zarejestrowanych uczestników, dlatego każdorazowo będziemy podawać link do rejestracji.

Partnerem merytorycznym cyklu jest ING Hubs Poland.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Źródło: https://pap-mediaroom.pl/

Czytaj również na portalu: Pulsarowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *