Dni otwarte ochrony wybrzeża w Gdańsku Jelitkowie. Interesująca oferta dla pragnących bliżej poznać tajniki ochrony brzegów, poszerzania plaż, zasięgu Polski na Bałtyku. Propozycja na prawie całe wakacje

Na zdjęciu: Placówka Urzędu Morskiego w Jelitkowie. Fot. z Archiwum Urzędu Morskiego w Gdyni.

Nasza część morza to druga Polska, choć mniejsza od lądowej  

Można bezpłatnie zwiedzać terenową placówkę Gdańsk-Jelitkowo należącą do Urzędu Morskiego w Gdyni. Do bliższego poznania funkcjonowania tej instytucji zaprasza Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni. Zobaczyć będzie można izbę muzealną z eksponatami, będącymi świadkami historii ochrony brzegów morskich. Nasi pracownicy z radością przedstawią tajniki pracy, związanej z ochroną wybrzeża, wyjaśnią m.in. po co buduje się wydmy i co to jest refulacja – informuje Magdalena Kierzkowska – Rzecznik Prasowy, Biuro Dyrektora, Urząd Morski w Gdyni. – Jeśli ciekawią Cię tajniki ochrony polskiego wybrzeża to zapraszamy – odpowiemy na wszystkie pytania i uchylimy przed Tobą rąbka naszej codziennej pracy!

Na zwiedzających czekamy przy ulicy Jantarowej 7, w gdańskiej dzielnicy – Jelitkowo (na wysokości wejścia na plażę nr 63), w okresie od 02 lipca 2024 r. do 29 sierpnia 2024 r., w każdy wtorek i czwartek, w godzinach 9.00 – 14.00.

Zwiedzanie nie wymaga wcześniejszej awizacji, a dotyczy to również większych, zorganizowanych grup. Nie ma również limitu dziennego osób odwiedzających. Poznawanie placówki Urzędu Morskiego trwa około godziny i jest bezpłatne.

W zbiorach placówki Urzędu Morskiego w Jelitkowie są interesujące m.in. następujące materiały archiwalne:

Film „Ochrona wybrzeża morskiego” z 1972 roku (Przedsiębiorstwo Reklamy Filmowej i Przeźroczy, Warszawa) – https://www.youtube.com/watch?v=2T__n1hTh4A ,

Film „Wydmy nadmorskie” z 1964 roku (Przedsiębiorstwo Reklamy Filmowej i Przeźroczy, Warszawa) – https://www.youtube.com/watch?v=2dFv6uefrDA – zachęca Magdalena Kierzkowska – Rzecznik Prasowy, Biuro Dyrektora, Urząd Morski w Gdyni.

(K.N.)

Proszę, czytaj również na portalu: Pulsarowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *