Do Gdańska wkroczyła francuska firma Capgemini – z branży IT, stawiająca na agile, czyli zwinność. Wnosi nowego ducha w zarządzanie i w rozwój kreatywności pracowników. Szukają talentów; nawet 1000, w trzy lata

Fot. Kazimierz Netka.

Będzie duża swoboda w eksperymentowaniu 

Fot. Kazimierz Netka.

Z dobrym widokiem na Gdańsk i Zatokę Gdańską, w pięknym słońcu, w najwyższym budynku w Trójmieście powitano 23 maja 2022 roku francuska firmę Capgemini. Uroczystość odbyła się w zespole biurowców Olivia Centre, w sali „Gdańsk” Centrum Konferencyjnego, na 34. piętrze wieżowca Olivia Star.

Fot. Kazimierz Netka.

– Z wielką przyjemnością witam państwa na tym wielkim święcie trójmiejskiego sektora nowoczesnych usług biznesowych – powiedział prowadzący uroczystość, Marcin Grzegory – zastępca dyrektora Invest in Pomerania – instytucji, opiekującej się inwestorami i dbającej o przyciąganie ich do województwa pomorskiego. Pan dyrektor wyraził nadzieję, że współpraca Capgemini i Trójmiasta będzie przebiegała ambitnie i z sukcesami. Podkreślił, że dzisiaj Trójmiasto jest w takiej sytuacji, że wielkie firmy, takie jak Capgemini, mają możliwości i chęci nawiązywania współpracy i otwierania swych oddziałów nad Zatoka Gdańską.

– Bardzo się cieszę, że możemy dzisiaj oficjalnie przywitać w naszej inwestorskiej rodzinie wspaniałą firmę, jedną z kluczowych, największych na świecie, jeżeli chodzi o tego typu rodzaj działalności: usługi doradcze, transformacji cyfrowej, informatyczne – powiedział Alan Aleksandrowicz – Zastępca Prezydenta miasta Gdańska ds. inwestycji. – To jest ścisła czołówka, a w pewnych aspektach niekwestionowany światowy lider: Capgemini.

Fot. Kazimierz Netka.

To doskonały pracodawca, zatrudniający kilkaset tysięcy ludzi na całym świecie, w wielu ośrodkach. Radość dla mnie tym większa, że od lat próbowaliśmy przekonać szefów liderów, by taki ośrodek w Gdańsku powstał. Nie było łatwo. Co roku to jeszcze nie był ten czas, na końcu się udało. Zawsze to, co przychodzi z trudem daje większą satysfakcję, większą radość, szczególnie teraz, gdy – jak mówi chińskie przysłowie – żyjemy w ciekawych czasach.

Jest to kolejny inwestor rodowodem z Francji. Był okres w historii Gdańska gdzie tych projektów, inwestycji z Francji było bardzo dużo, potem troszkę mniej, a teraz jest znowu wielki, francuski projekt. Cieszymy się, że właśnie w tej naszej europejskiej rodzinie możemy wzrastać.

Wydaje mi się, że Capgemini wybrał Pomorze, Trójmiasto, Gdańsk właśnie ze względu na potencjał IT. Pandemia, jak wiemy, oprócz wszystkich trudności, problemów, zmieniła też sposób i charakter pracy. Praca zdalna hybrydowa poszerzyła rynek pracy, poszerzyła możliwości pozyskiwania talentów, nie tylko tutaj, z Gdańska, z Politechniki, ale z całej Polski i z zagranicy. Myślę, że również ten ośrodek będzie przyciągał talenty z całego świata co też dodatkowo cieszy, bo rośnie nasza międzynarodowa społeczność, rośnie otwartość. Na pewno to wzbogaca nasze miasto.

Jak państwo wiecie, sam przemysł nowoczesnych usług, finansowy, informatyczny, to jest najbardziej dynamicznie rozwijająca się gałąź przemysłu generująca korzyści, dochody po obu stronach: i firm, które zdecydowały się otworzyć tutaj oddziały, ale przede wszystkim dla miasta – dla nas, dla gdańszczan. Chociażby jak popatrzymy na strukturę budżetu miasta: skąd mamy największe dochody – po subwencjach, dotacjach, które dostajemy – to jest podatek PIT, to dzięki właśnie rozwojowi tego przemysłu informatycznego, finansowego, tak duży strumień pieniądza płynie do budżetu miasta. Stąd też chciałbym bardzo podziękować i obiecać, że tak jak zawsze będziemy wspólnie wspierać i życzę sukcesów, żeby ośrodek Capgemini wzrastał i się rozwijał – powiedział Alan Aleksandrowicz – Zastępca Prezydenta miasta Gdańska ds. inwestycji.

– Jeżeli spojrzymy na Capgemini w Polsce, to jesteśmy obecni tu od ponad 25 lat i nasz zespół liczy ponad 10 000 osób. Jesteśmy obecni bardziej w centralnej Polsce i południowej – poinformował Jerzy Szwarc – Szef Portfolio i segmentu ADCenter w oddziale Software Solutions Center w Capgemini Polska. – Teraz to się zmieni, będziemy również na północy kraju. Jeżeli spojrzymy na rozwój firmy to w ostatnim kwartale nasz przychód globalnie wzrósł o ponad 17 procent. Również jesteśmy wspaniałym pracodawcą – zostało to rozpoznane poprzez nagrody zarówno w Polsce jak i w Europie. Jesteśmy też miejscem, które jest dobrym domem dla talentów zarówno dla doświadczonych osób, które oczekują wyzwań, złożonych projektów, złożoności technologicznej, biznesowej. Ale również dla osób, które dopiero zaczynają swoją karierę, osób które czasami są na studiach, ale otrzymują od nas odpowiednie wsparcie, tak, żeby móc postawić pierwsze kroki w IT.

Fot. Kazimierz Netka.

Skupiamy się nie tylko na biznesie, ale również na rozwoju lokalnej społeczności, ekosystemu miejskiego. Zostało to rozpoznane poprzez przyznanie nam listka CSR za naszą działalność korporacyjną.

Myśląc o nowej lokalizacji, analizowaliśmy takie aspekty jak: czy jest to dynamicznie rozwijające się miejsce, czy mamy tam odpowiednie uniwersytety, czy też – pan prezydent wspomniał o pracy hybrydowej – również transport pomiędzy domem, który jest biurem, a biurem takim fizycznym, musi być też odpowiednio dobry. To były aspekty, które analizowaliśmy. De facto szukaliśmy lokalizacji, która jest podobna do nas, czyli z jednej strony jest to wspaniałe miejsce, w którym chce się mieszkać, rozwijać, a z drugiej jest to miejsce, które wspaniale rozwija się biznesowo. To miejsce to Gdańsk. Widzimy takie powiązania pomiędzy tym, co dzieje się tutaj, a tym co my chcemy osiągnąć i właśnie chcemy z tego skorzystać tworząc takie dobre miejsce dla naszych pracowników, którzy będą tutaj lokalni, ale również jest to miejsce, do którego nasze pracownice i pracownicy chcieliby przyjechać, czasami przeprowadzić się, zostać na dłużej tutaj.

Ponadto, oprócz połączenia tych potencjałów od strony biznesowej, chcemy również kontynuować działania dla rozwoju Gdańska tak jak robimy to w innych lokalizacjach – mówił Jerzy Szwarc – Szef Portfolio i segmentu ADCenter w oddziale Software Solutions Center w Capgemini Polska.

– Witam państwa bardzo serdecznie. Miło potwierdzić słowa Marcina, że obejmuję rolę dyrektora nowego centrum Capgemini w Gdańsku – powiedział Mikołaj Lewandowski – Dyrektor Capgemini Software Solutions Center w Gdańsku. – W tej roli będę w całościowo odpowiadał za rozwój nowego biura ale także za jego bieżące funkcjonowanie. Gdańsk to moje miasto rodzinne. Tutaj się urodziłem, tutaj się wychowałem, studiowałem. Jednak zdecydowanie większą część swojej kariery zawodowej realizowałem poza Gdańskiem, zarówno w Polsce jak i za granicą przyglądając się temu dynamicznemu albo wręcz spektakularnemu rozwojowi Gdańska, o którym mówił pan prezydent Aleksandrowicz. Nieco z doskoku, nieco z oddali. Dlatego odpowiedzialność za tak duży prestiżowy i jestem przekonany korzystny dla miasta projekt, ma dla mnie znaczenie wyjątkowe.

Fot. Kazimierz Netka.

Firma zdecydowała się na wejście do Trójmiasta ze względu na jego prężny rozwój jako ośrodka IT i dostępność wykształconych, doświadczonych specjalistów w tej branży. Jednocześnie widzimy oczekiwanie ze strony przyszłych pracowników w zakresie elastycznego modelu pracy, możliwości pracy zarówno z domu, ale także możliwości pracy w biurze. Firma wychodzi naprzeciwko tym oczekiwaniom, stawiając na hybrydowy model pracy, dlatego zależało nam bardzo na stacjonarnym komponencie naszej obecności tutaj w Gdańsku. Startujemy z naszą działalnością w kompleksie biurowym Olivia Business Center, w ramach którego będziemy w stanie zapewnić możliwość rozwoju firmy dla pierwszych kilkuset pracowników Capgemini w Gdańsku.

W nowym biurze w Gdańsku będziemy realizowali zarówno projekty biznesowe dla istniejących największych klientów Capgemini Polska – liderów w swoich branżach w skali globalnej. Jednym z pierwszych takich wielkich będzie szwajcarska firma, która jest liderem w branży logistycznej na całym świecie. Będziemy także realizować projekty dla liderów międzynarodowego rynku motoryzacyjnego, wywodzącymi się z Niemiec. Ale Biuro w Gdańsku będzie także otwierało się na nowe rynki, na nowych klientów. W szczególności będziemy koncentrowali się na rynku skandynawskim, ale także zachodniej Europy, na przykład Beneluxu. Wiemy, że klienci z tych krajów mają często już doświadczenia we współpracy z Gdańskiem jako lokalizacją biznesową.

Docelowo chcemy stać się wiodącym graczem na rynku Trójmiasta jeżeli chodzi o branżę IT, dlatego otwieramy szeroko zakrojoną rekrutację, szeroką zarówno w zakresie profili specjalistów IT, których poszukujemy w obszarze rozwoju systemów IT, ale także ze względu na poziomy doświadczeń, którymi jesteśmy zainteresowani, zaczynając od absolwentów uczelni, kończąc na doświadczonych specjalistach i menedżerach IT.

Nacisk kładziemy na stosowanie podejścia tzw. agile, czyli zwinnego – powiedział Mikołaj Lewandowski – Dyrektor Capgemini Software Solutions Center w Gdańsku. Stosujemy to podejście zarówno w realizowanych przez nas projektach biznesowych na rzecz naszych klientów, ale także jako ważny, istotny element kultury organizacyjnej nowego biura, także w zakresie realizacji naszych inicjatyw wewnętrznych czyli działań organizacyjnych. Ja współpracując z członkami zespołu kierowniczego w nowym biurze w Gdańsku także stosujemy takie podejścia agile w sposób operacyjny, planując i oceniając nasze działania w zakresie rozwoju nowego biura. I o tym elemencie zwinności opowie nam jeszcze szerzej Jurek:

– Standarem jest agile, ale na poziomie projektów. Różnica, którą chcemy zrobić tutaj, to jest prowadzenie agile na poziomie centrum – powiedział Jerzy Szwarc – Szef Portfolio i segmentu ADCenter w oddziale Software Solutions Center w Capgemini Polska. –

Stąd też właśnie struktura agile delivery center, która jest standardem Capgemini w wielu krajach.

W czym to konkretnie się przekłada na życie, na działalność, jeśli chodzi o naszych pracowników i pracownice? Przede wszystkim jeżeli tworzymy centrum, to tworzymy je wspólnie, zespołowo, będziemy mieli wkład w strukturę organizacyjną i będziemy włączać z jednej strony oczywiście dużą wiedzę, którą przyniesiemy, ale też lokalne elementy.

Kolejny aspekt, który jest istotny, to możliwości rozwoju rozumiane w dwojaki sposób. Z jednej strony możliwości rozwoju takie jak wsparcie firmy, szerokie portfolio szkoleń w różnej formie, ale też tak zwana bezpieczna przestrzeń na eksperymentowanie. Zależy nam na tym, żeby była przestrzeń czasami nawet na kontrowersyjne pomysły, bardzo innowacyjne, które nie zawsze się udają, ale jeżeli się udają, to są w stanie bardzo daleko nas zaprowadzić. Teraz nawet jeżeli część tych pomysłów się nie udaje, to jesteśmy w stanie na podstawie ich uczyć się bardzo szybko – właśnie można powiedzieć na żywym organizmie, a nie czysto teoretycznie, czasami bojąc się ryzyk, których być może nie ma.

Ostatni element to korzystanie z wiedzy globalnej, czyli chcemy połączyć aspekt lokalny – czyli żeby zespół mógł tworzyć centrum, które należy do nich – z aspektem globalnym czyli wsparcia wiedzą tak, żebyśmy nie wymyślali koła na nowo. Mamy globalnie w Capgemini wiele standardów, pomysłów, które już się sprawdziły i nie ma sensu tego od nowa sprawdzać, bo już to wiemy.

Takie doświadczenie, w takim połączeniu mamy już na przykład w naszym centrum we Wrocławiu. Tam, koledzy i koleżanki, wymyślając kolejne standardy, są w stanie wpłynąć na organizację globalnie. Jeśli popatrzymy na Agile Delivery Centers mamy je zarówno w Polsce, jak i w Hiszpanii, w Niemczech w Indiach, teraz otwieramy kolejne w różnych lokalizacjach w Europie.

Fot. Kazimierz Netka.

Na regularnych konferencjach nasi koledzy z Wrocławia byli w stanie pokazać ciekawe rozwiązanie do testowania w aplikacji, które teraz na przykład jest standardem w Hiszpanii. To tylko jeden z przykładów, w jaki sposób to dzielenie wiedzą może funkcjonować.

Liczy się też dywersyfikacja.

Z jednej strony zaczynamy od pewnej wybranej grupy klientów, z którymi mamy ten model już przećwiczony i którzy są świadomi i chcą nas wspierać w tym rozwoju, a z drugiej strony z czasem będziemy działać coraz szerzej ażeby to portfolio otwierać na kolejne branże, technologie i nowe możliwości.

Podsumowując; najważniejszy aspekt to jest wpływ pracowników na budowanie tego centrum, to jest taki duch tego podejścia agile właśnie w Capgemini. Chcę podkreślić, że pierwsze osoby dołączające do centrum będą miały jeszcze większy wpływ na to, jak się rozwiną – powiedział Jerzy Szwarc – Szef Portfolio i segmentu ADCenter w oddziale Software Solutions Center w Capgemini Polska.

Po pierwsze chciałabym podziękować panu prezydentowi za zaproszenie do Gdańska – powiedziała Monika Cwynar-Kępa – HR Dyrektor Capgemini Software Solutions Center. – Gdańsk był naszym marzeniem. To jest trzecia lokalizacja nasza, solution center, oprócz Krakowa i Poznania. Gdańsk będzie na pewno tak samo jak Wrocław i Poznań naszą perełką.

Fot. Kazimierz Netka.

Dlaczego wybraliśmy Gdańsk? Bo uważamy, że jest to miasta z ogromnym potencjałem, gdzie my możemy realizować bardzo podobną strategię jak we Wrocławiu i Poznaniu, czyli rozwijać siebie jako firmę, ale też rozwijać całe otoczenie wokół nas, cały ekosystem. Głęboko wierzę, że pan prezydent i całe miasto nam w tym pomoże.

Dlaczego Gdańsk? Sprawdzaliśmy, zastanawialiśmy się nad wybraniem Gdańska na trzecie Solutbion Center. Sprawdziliśmy, że Gdańsk ma ogromny potencjał rozwojowy. Dlatego postanowiliśmy Gdańsk zaprosić do tego, żeby rozwijać nasze centrum i bardzo, bardzo liczymy na osoby, które są z Gdańska, Mamy zatrudnione pierwsze 40 talentów już tutaj. Mikołaj jest jednym z reprezentantów, który będzie prowadził Gdańsk i rozwijał go. Na początek chcielibyśmy żeby to było 200 osób, ale gdzieś docelowo chcielibyśmy, żeby ta lokalizacja była naprawdę duża i znacząca na mapie Capgemini w Polsce i w świecie; więc docelowo będzie to koło 1000 osób w ciągu najbliższych 3 lat.

Kogo szukamy? Talentów, zarówno osoby które jeszcze studiują jak również mające swe doświadczenie i będą się tym doświadczeniem dzielić, wspólnie z nami budować nasze centrum w Gdańsku, rozwijać je i tak, jak już Jurek powiedział, że będą miały realny wpływ na to, jak to centrum ma się rozwijać, jak będzie rosnąć.

Kogo szukamy? Moi koledzy powiedzieli o projektach, tych projektów jest naprawdę dużo. Mikołaj wspomniał o projektach motoryzacyjnych, ale tych projektów jest naprawdę bardzo dużo, więc szukamy osoby które doskonale znają języki biznesowe. Przekrój tych profili jest ogromny. Zapraszamy wszystkich, chcemy wspólnie z wami budować to centrum i głęboko wierzymy, że Gdańsk jest pełen talentów, które nam w tym pomogą.

Chcielibyśmy bardzo wspomóc Gdańsk w tym, żeby rozwijał się w branży IT i być może w przyszłości był też nazywany polska silicon valley, tak jak jest nazywany Wrocław, więc może to pewnego rodzaju konkurencja i ściganie się w tym kierunku, ale głęboko wierzę, że Gdańsk ma do tego potencjał.

Czym my się różnimy od innych firm IT? One bardzo często mówią, że mają projekty, szukają podobnych technologii. To, w czym my jesteśmy unikatowi – i głęboko w to wierzę – to nasza kultura organizacyjna, która bardzo opiera się na relacjach. Trochę o tym wspomniał Mikołaj, o tej pracy hybrydowej. My głęboko wierzymy, że relacje są bardzo ważne i na tych relacjach budujemy naszą kulturę organizacyjną. Ważne jest dla nas, żeby pracownicy dobrze się w naszej firmie czuli. I to jest dla nas ogromnie ważne.

Szukamy javowców, znających język angielski – W Gdańsku postawiliśmy tylko i wyłącznie na język angielski, więc być może będzie to ułatwienie i szersze grono specjalistów będziemy w stanie zaprosić do współpracy z nami – powiedziała Monika Cwynar-Kępa – HR Dyrektor Capgemini Software Solutions Center.

O szczegółach poinformowała nas również Barbara Merchel-Czech – dyrektor Działu Promocji Agencji Rozwoju Pomorza, przekazując następujący komunikat:

Capgemini Polska stawia na Gdańsk

Firma otwiera nowe biuro w Trójmieście

Fot. Kazimierz Netka.

Capgemini Polska rozwija swoje Centrum nowoczesnych usług dla biznesu – organizacja oficjalnie otwiera swoje biuro w Gdańsku. Na Pomorzu firma skupia się na projektach webowych realizowanych w systemie Agile i DevOps, przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Tylko w pierwszym roku firma planuje zatrudnić w gdańskim biurze 200 osób, a w perspektywie najbliższych trzech lat będzie to łącznie około 1000 pracowników.

Fot. Kazimierz Netka.

Jak podkreślają przedstawiciele Capgemini, firma zdecydowała się na wejście do Trójmiasta z uwagi na jego prężny rozwój jako ośrodka IT, co pokazują zarówno raporty zewnętrzne, jak i analizy prowadzone przez organizację. Ekspansja na północ kraju wiąże się także z planami firmy dotyczącymi hybrydowego modelu pracy. Dla organizacji ważne jest, by pracownicy nie musieli pracować w pełni zdalnie i mieli możliwość zarówno pracy z domu, jak i przychodzenia do biura. Z tego powodu istotne jest wkraczanie na rynki, gdzie dostępni są specjaliści z dziedzin, w których działa firma, aby zatrudniane osoby mogły pracować w preferowanym przez organizację trybie. Taką filozofię zastosowano w Gdańsku.

Poza systemem Agile oraz DevOps nowe centrum będzie realizowało projekty webowe, w których wykorzysta wiodące technologie (Java, .NET, Angular, React). Projekty będą zarządzane lokalnie, co z perspektywy klientów będzie niewątpliwym atutem nowego centrum Capgemini Polska.

– To, co będzie odróżniało nowy oddział od pozostałych istniejących już centrów Capgemini to skupienie na technologiach webowych w Agile i DevOps – będziemy budować nowy oddział w duchu wartości agile również poza projektami. Na początku skupimy się na specjalizacji, a w kolejnych latach postawimy na dynamiczny rozwój, dywersyfikując zarówno projekty, jak i klientów oraz wzbogacając nasze zespoły o nowe talenty. Bardzo ważne jest dla nas, by pracownicy mieli odpowiedzialność i wpływ na projekty oraz na budowanie nowego centrum – komentuje Jerzy Szwarc, Head Portfolio NSC w Capgemini Polska.

W pierwszych miesiącach działalności, gdański oddział Capgemini Polska będzie obsługiwał trzech strategicznych klientów, wśród których znajdą się projekty zarówno globalne, jak i krajowe. Docelowo centrum ma się rozwijać bardzo dynamicznie, zwiększając liczbę klientów oraz powiększając zespół do ok. 1000 pracowników w perspektywie trzech lat.

– Pierwszym klientem, z którym będziemy współpracować z ramienia nowego centrum Capgemini będzie Kuehne+Nagel, jedna z wiodących światowych firm logistycznych z silną pozycją rynkową w sektorze frachtu morskiego, lotniczego, przewozów lądowych, a także logistyki kontraktowej, która skoncentrowana jest na zintegrowanych rozwiązaniach logistycznych. Z Kuehne+Nagel współpracujemy już od wielu lat i w ramach tego partnerstwa my, jako Capgemini, zapewniamy pomoc we wdrażaniu krytycznych systemów biznesowych, cyfryzacji oraz automatyzacji. W gdańskim biurze będziemy prowadzić projekty wdrażania złożonych systemów związanych z usługami logistycznymi zapewniającymi klientom Kuehne+Nagel najszybszą i najbardziej wiarygodną informację o ich transporcie w czasie rzeczywistym. Inne projekty obejmują procesy i zadania operacyjne oraz systemy do agregacji i analizy danych. Z niecierpliwością czekamy na start nowych, ekscytujących projektów w Gdańsku wykorzystujących zaawansowane i oparte na chmurze technologie, tworzone w zwinnym środowisku wraz z i dla naszego partnera Kuehne+Nagel – mówi Paweł Kwaśnica, Kuehne+Nagel Delivery Executive w Capgemini Polska.

– Pomorze skutecznie przyciąga nowych inwestorów m.in. dzięki dobrze rozwijającej się współpracy pomiędzy sektorami. To niezbędny warunek do tworzenia sprzyjającego otoczenia dla nowoczesnego biznesu, rozwoju produktów i usług jutra. Witamy Capgemini w naszym regionie. Jestem przekonany, że zrealizuje tutaj swoje ambitne plany — mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Fot. Kazimierz Netka.

Trójmiasto to stale rozwijające się centrum sektora nowoczesnych usług dla biznesu (BSS). Utworzona tutaj przed dekadą silna wspólnota, która stale się rozwija, pozwala nowym firmom na rynku czerpać z doświadczeń i dobrych praktyk innych graczy.

– Trójmiasto to idealne miejsce na realizację celów, jakie postawiła przed sobą firma. Z całą pewnością znajdzie tutaj właściwych pracowników, aby zbudować stabilny i zgrany zespół. To ekosystem biznesowy, w którym codziennie powstają nowe pomysły i sieci powiązań, dzięki czemu z dużą łatwością można zdobyć nowych partnerów biznesowych, klientów i rozwijać innowacyjne rozwiązania dla wielu różnych branż — potwierdza Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta m. Gdańska ds. inwestycji.

Obecnie Capgemini jest w trakcie rekrutacji pierwszych osób, które zasilą szeregi nowego oddziału. Wśród kandydatów poszukiwane są osoby znające wcześniej wspomniane technologie — Java, .NET, Angular, React oraz posługujące się językiem angielskim.

***

O Capgemini

Capgemini to światowy lider w dziedzinie doradztwa w zakresie transformacji i zarządzania biznesem poprzez wykorzystanie mocy technologii. Celem Grupy jest dążenie do odpowiedzialnej społecznie, zintegrowanej i zrównoważonej przyszłości, w której potencjał ludzki jest wspierany nowymi technologiami. Capgemini jest odpowiedzialną i wielokulturową organizacją, liczącą ponad 325 000 pracowników zatrudnionych w ponad 50 krajach. Dzięki silnemu 55-letniemu dziedzictwu i szerokiej wiedzy branżowej cieszy się zaufaniem swoich klientów, a także jest zdolna kompleksowo zaspokoić ich potrzeby biznesowe: od strategii i projektowania rozwiązań po działania operacyjne napędzane przez dynamicznie rozwijający się i innowacyjny świat technologii chmury, danych, sztucznej inteligencji, łączności, oprogramowania, inżynierii cyfrowej i platform. W 2021 roku Grupa odnotowała globalne przychody w wysokości 18 miliardów euro.

Get The Future You Want | www.capgemini.com

O Invest in Pomerania

Invest in Pomerania jest samorządową inicjatywą non-profit, koordynowaną przez Agencję Rozwoju Pomorza, która pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Pełni funkcję „jednego okienka”, udzielając inwestorom wsparcia na każdym etapie procesu inwestycyjnego. W ciągu ostatniej dekady Invest in Pomerania z sukcesem zakończyła ponad 140 projektów i przyczyniła się do stworzenia ponad 20 tys. miejsc pracy. Dowiedz się więcej na stronie: www.investinpomerania.pl.

W ramach działań mających na celu przyciągnięcie potencjalnych pracowników wspomagających rozwój regionu, w 2018 roku uruchomiliśmy platformę Live more. Pomerania. Celem projektu jest pokazanie światu, jak wspaniałym miejscem do życia, pracy i nauki jest Pomorze.

Więcej informacji: www.livemorepomerania.com

Uruchomiliśmy również pierwszą w Polsce platformę rekrutacyjną skierowaną do wszystkich, którzy chcą rozwijać swoją karierę na Pomorzu. Strona prezentuje najbardziej pożądane profile zawodowe w regionie. Serwis jest dostępny za darmo dla naszych partnerów, korzysta z niego ponad 100 firm i zawiera tysiące życiorysów.

Dowiedz się więcej na stronie https://jobs.livemorepomerania.com

Do naszych inicjatyw należą również AI Pomerania (www.aipomerania.com), Aviation Hub Pomerania (www.aviationhubpomerania.com), oraz Come2Pomerania (www.come2pomerania.com) – poinformowała Barbara Merchel-Czech – dyrektor Działu Promocji Agencji Rozwoju Pomorza.

Fot. Kazimierz Netka.

Dziękując jeszcze raz inwestorom za decyzję lokalizacji tak ważnego projektu w Gdańsku, chcę podziękować również tym którzy urzeczywistnili ten i wiele innych projektów, czyli oczywiście zespołowi Invest in Pomerania, Agencjo Rozwoju Pomorza – zespołowi, który na co dzień jest bezgranicznie oddany inwestorom. To nie tylko specjaliści, pracownicy, ale przede wszystkim pasjonaci – powiedział Alan Aleksandrowicz – wiceprezydent Gdańska, na zakończenie uroczystości otwarcia Biura Capgemini w stolicy województwa pomorskiego.

– Na pewno nie spoczniemy, w pomaganiu wam, w urzeczywistnieniu planów – zapewnił reprezentantów Capgemini prowadzący uroczystość, Marcin Grzegory – zastępca dyrektora Invest in Pomerania. – Żyjemy w myśl motta We care more i zawsze zachęcamy do tego, żeby nas sprawdzać, czy rzeczywiście dorastamy do tej maksymy ale wydaje mi się po pierwszych krokach, że to będzie bardzo ciekawa i ambitna wspólna robota. Witamy w Gdańsku!

Kazimierz Netka

Czytaj również na portalu: Pulsarowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *