Gdańsk. Teren przy ul. Rajskiej zostanie zagospodarowany po 70 latach marnowania przestrzeni. Będą mieszkania po 10 tys. zł za metr.

161 mieszkań i apartamentów powstanie w centrum stolicy województwa pomorskiego.

fot-wlodzimierz-amerski-128
Na gdańskim Starym Mieście rozpoczęła uroczyście budowę kompleksu biurowo-mieszkalnego Spółka Apollo-Rida.

fot-wlodzimierz-amerski-028
– Będzie to istotny wkład w tworzenie nowej miejskiej tkanki, gdyż miejsce to pozostawało niezabudowane od przeszło siedemdziesięciu lat. Inwestycja, której oddanie do użytku planowane jest na połowę 2018 r. obejmuje ponad 160 mieszkań w budynku o wysokości 22 m przy ul. Rajskiej 8 oraz ponad 10 tys. m kw powierzchni biurowej w budynku o wysokości 35 m przy ul. Heweliusza 18. Zaproponowana przez nas najwyższa jakość budynków będzie harmonijnie łączyć tradycyjną hanzeatycką architekturę z wymogami współczesnych mieszkańców i użytkowników biur. Chcemy, aby nasze inwestycje stanowiły integralny element miasta, bliski mieszkańcom. Dlatego projekt obejmuje również realizację miejskiego placu – nowego potencjalnego miejsca spotkań gdańszczan – powiedział Rafał Nowicki, prezes zarządu dewelopera.
fot-wlodzimierz-amerski-080
Przed ceremonią wmurowania kamienia węgielnego, do metalowej nierdzewnej tuby włożono aktualny egzemplarz gazety Dziennik Bałtycki oraz akt erekcyjny.
fot-wlodzimierz-amerski-040
Akt erekcyjny został podpisany przez: wiceprezydenta miasta Wiesława Bielawskiego, 
Grzegorza Trawińskiego – wiceprezesa zarządu Mbank Hipoteczny, 
Jacka Mroczkowskiego – architekta prowadzącego w JEMS Architekci,,
 Stanisława Świątka – dyrektora oddziału spółki Budimex, Wiktora Rodziewicza – wiceprezesa Apollo – Rida 
oraz Grzegorza Michalskiego – dyrektora ds. realizacji projektów Apollo -Rida.

fot-wlodzimierz-amerski-061
Akt erekcyjny został też podpisany przez Rafała Nowickiego – prezesa zarządu Apollo – Rida Poland Sp. z o. o. – inwestora działającego w Polsce od początku lat 90. Spółka powstała z inspiracji Dawida Mitznera, ikony i pioniera rynku nieruchomości w Polsce. Firma realizuje projekty deweloperskie i inwestycyjne w zakresie nieruchomości biurowych, magazynowych i handlowych. Obecnie Apollo-Rida zarządza portfelem inwestycji o powierzchni ponad 1 mln metrów kw. i wartości przekraczającej 1,2 mld Euro.
Inwestycje firmy obejmują między innymi Warsaw Trade Tower, najwyższy budynek biurowy w Europie Środkowo-Wschodniej, 9 centrów handlowych zlokalizowanych w największych miastach w Polsce w tym w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Częstochowie, siedzibę Orange w Warszawie, kompleksy magazynowe Żerań Park I i II w Warszawie.
fot-wlodzimierz-amerski-151

Apollo-Rida, spółka realizującą nową inwestycję w centrum Gdańska – Apartamenty Rajska 8 sprzedała już ponad 35 proc. lokali mieszkalnych dostępnych w projekcie. W ofercie dewelopera znajduje się 161 mieszkań i apartamentów w najwyższym standardzie o powierzchni od 30 do 144 m kw. i średniej cenie 10 tys. zł za metr kw.

fot-wlodzimierz-amerski-131

W tym głębokim wykopie, na terenie pomiędzy hotelem Mercure (dawniej Hewelius), Centrum Handlowym Madison oraz gmachem Naczelnej Organizacji Technicznej, pod nowymi budynkami, będą się mieściły na jednym podziemnym poziomie garaże dla 250 samochodów.

fot-wlodzimierz-amerski-106
W obecności przedstawicieli władz miasta, generalnego wykonawcy, partnerów inwestycji oraz zarządu i pracowników dewelopera, 7 grudnia 2016 miała miejsce ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod kompleks dwóch budynków u zbiegu ulic Rajskiej 8 i Heweliusza 18.

Włodzimierz Amerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *