Nie przenośmy koronawirusa do lasów! Niech one zawsze będą zdrowe. Zakaz wstępu  co najmniej do 11 kwietnia. Na jakiej podstawie? – wyjaśnia to Jerzy Krefft – rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku

Fot. Kazimierz Netka

Zadbajmy o ochronę własnego zdrowia i o dobro przyrody

Obowiązuje zakaz wstępu do lasów i na plaże. W strefie nadmorskiej oznacza to, że nie możemy zbliżyć się m.in. do styku lądu i Bałtyku. Lasy pełnią nad morzem bardzo ważną funkcję. Chronią wydmy przed zniszczeniem, przed rozdmuchaniem ich przez wiat i przed rozdeptaniem. Teraz, m.in. w lasach. Powstaje nowe życie. Ptaki budują gniazda, a niektóre już wychowują młode, np. bieliki – nasze największe ptaki drapieżne.

Jeśli jeszcze przez jakiś czas nie będziemy wchodzić do lasu – przyroda wiele na tym skorzysta. Ponadto, w lasach jest coraz większe zagrożenie pożarami. To niebezpieczeństwo nasili się, bo nadchodzą suche i słoneczne dni.

Jakie teraz – w związku z pandemią koronawirusa – obowiązują zasady poruszania się po lesie, kto ma prawo wstępu do las, a komu zakazano – wyjaśnia Jerzy Krefft – rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (RDLP) w Gdańsku. Oto szczegółowa informacja na ten temat:

Dostosujmy się do tych zakazów, by później, po zakończeniu epidemii, móc w pełni korzystać z dobrodziejstw przyrody.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: Pulsarowy.pl

8 Comments

  1. Bzdura; korona jest od 10 lat i tyle czekałeś. Od kiedy bakterie ludzkie zarażają przyrodę? Absurd. Nie udawaj inteligentnego bo tak nie jest.

  2. Kopalnie niszczą hektary lasów, rosną hałdy jak nowe Tatry to góry rakotwórcze nie widzicie tego. Zapytajcie mieszkańców Śląska ilu umarło na raka ,dzieci i dorosłych. Sadzicie drzewka w Gdańsku, a Śląsk umiera. Zapomniałeś gdzie mieszkałeś Jerzy Krefft. To smutne.

  3. Żeby tylko zwierzęta się nie rozmnażały. Przecież jest Corona trzeba im to powiedzieć.

  4. Zwierzęta muszą nosić maski; jest corona. Musimy czuć się bezpieczni. Jerzy porozmawiaj z nimi; to konieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.