PKS Gdańsk-Oliwa uruchomił kolejny magazyn w Gdańsku

Fot. z zasobów PKS Gdańsk Oliwa.

PKS Gdańsk-Oliwa SA ogłasza kolejny kamień milowy w swojej historii – otwarcie nowego, strategicznie zlokalizowanego magazynu w okolicy portu w Gdańsku

To wyjątkowe przedsięwzięcie, poparte prawie 60-letnim doświadczeniem firmy w sektorze transportu, stanowi nie tylko przełomowy moment, ale również potwierdzenie zaangażowania PKS w spełnianie rosnących potrzeb klientów – poinformowała Dagmara Rybicka – Pełnomocnik ds. Komunikacji PKS Gdańsk-Oliwa SA:

– Magazyn, doskonale skomunikowany i usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie portowej infrastruktury to kolejny planowany etap rozwoju naszej firmy, która nieustannie adaptuje się do zmieniających się warunków rynkowych, oferując klientom innowacyjne i komplementarne rozwiązania logistyczne – wyjaśnia Michał Urbański – Manager Logistyki Kontraktowej w PKS Gdańsk-Oliwa SA.

Magazyn klasy A+ umożliwia tzw. składowanie wysokie do 10 m i jest wyposażony w wózki widłowe o nośności do 5 ton. 12 tys. m/2 nowej powierzchni znacznie zwiększa potencjał w zakresie obsługi towarów ADR, w których PKS się wyróżnia.

– Inwestycja jest rezultatem naszej staranności w słuchaniu i zrozumieniu oczekiwań klientów. Jednocześnie odpowiada na rosnące potrzeby rynku związane m.in. z komplementarnością oferowanych usług – dodaje Michał Urbański.

Podstawą wyboru akurat tej lokalizacji była potrzeba zapewniania efektywnej logistyki, która obecnie jest szczególnym elementem łańcucha dostaw.  Magazyn w okolicy gdańskiego portu dowodzi wkładu w rozwój lokalnej społeczności. Firma zgodnie ze swoją misją niezmiennie pozostaje wierna zobowiązaniu do świadczenia usług na najwyższym poziomie uwzględniając w swoim modelu biznesowym adaptację do zmiennych warunków rynkowych.

– Jesteśmy dumni, ponieważ widzimy, że już z chwilą otwarcia magazyn spełnia oczekiwania. Co ważne wychodzi naprzeciw optymalizacji – minimalny czas dojazdu do dróg szybkiego ruchu i portu znacząco obniżą koszty ponoszone przez klientów w przewozach kontenerów. Strategiczne sąsiedztwo pozwoli nam zwiększyć ilość przeładowywanych kontenerów, co bezpośrednio przełoży się na krótszy czas od odebranie kontenera do dostarczenia pod rampę przeładunkową – zaprasza do nowego magazynu Urbański.

***

PKS Gdańsk-Oliwa SA to firma transportowa działająca na rynku TSL od prawie 60 lat. Dzięki bogatemu doświadczeniu rozwinęła działalność w kraju i za granicą świadcząc kompleksowe usługi w zakresie transportu drogowego oraz logistyki kontraktowej. Spółka posiada swoje lokalizacje w całej Polsce i na terenie Unii Europejskiej, co znacząco ułatwia klientom dostęp do oferty.

PKS Gdańsk-Oliwa SA obsługuje transport drogowy i intermodalny ładunków całopojazdowych (FTL), częściowych (LTL) i drobnicowych, a także towarów niebezpiecznych (ADR), towarów wymagających temperatury kontrolowanej, paletyzowanych, przewożonych luzem oraz dostawy just in time. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów w magazynach zlokalizowanych w okolicach portów oferowane są przeładunki, przechowywanie, dystrybucja towarów wraz z usługami odpraw celnych. Spółka posiada znacznie szerszy zakres usług niż przeciętna firma transportowa, ponieważ w serwisie klienci znajdą dodatkowo obsługę ubezpieczeniową firm transportowych poprzez spółkę zależną OCPD24.COM Sp. z o.o. oraz rezerwacje przepraw promowych cargo, mostów i tuneli w całej Europie poprzez markę handlową PROMY24.COM.

PKS Gdańsk-Oliwa SA w swojej działalności biznesowej dba o ekologię i naturalne otoczenie. Posiada własną flotę, która spełnia europejskie normy bezpieczeństwa i ochrony środowiska Euro 6, a w 2022 roku wymieniła flotę samochodów osobowych na pojazdy elektryczne oraz hybrydowe.

PKS Gdańsk-Oliwa SA jest pierwszą w Polsce firma transportowa będąca turkusową organizacją zarządzaną przez samoorganizujące się zespoły. Nie ma struktury hierarchicznej, a współpracownicy już od ponad 6 lat biorą odpowiedzialność za decyzje, które podejmują wspólnie – poinformowała Dagmara Rybicka – Pełnomocnik ds. Komunikacji PKS Gdańsk-Oliwa SA.

(K.N.)

Proszę, czytaj również na portalu: Pulsarowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *