Polska Agencja Kosmiczna proponuje: Wszechświat do opisania – pod patronatem Centrum Hevelianum w Gdańsku  i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Możesz przedstawić swe prawdziwe przeżycia, albo to, o czym marzysz…

Fot. Kazimierz Netka.

Moje kosmiczne wakacje – konkurs POLSA dla dzieci ze szkół podstawowych

Do 2 października br. można nadsyłać prace w konkursie, organizowanym przez Polską Agencję Kosmiczną (POLSA), pod hasłem „Moje kosmiczne wakacje”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych z całej Polski, zainteresowanych tematyką związaną z przestrzenią kosmiczną – zachęca Agnieszka Gapys – rzecznik prasowy Polskiej Agencji Kosmicznej. Oto ciąg dalszy komunikatu:

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (osobno oceniane będą 2 podgrupy: klasy I – IV oraz od V do tegorocznych absolwentów). Prace konkursowe powinny dotyczyć wspomnień z wakacji – tych prawdziwych lub tych wymarzonych, w powiązaniu z szeroko rozumianą tematyką poznawania Wszechświata, eksploracji przestrzeni kosmicznej, korzystania z technologii kosmicznych w życiu codziennym. Technika prac – dowolna (m.in. formy literackie, plastyczne, techniczne, muzyczne, prezentacje, pliki audio, video, itp.).

Prace można wykonywać indywidualnie lub zespołowo (zespół od 2 do 4 dzieci). Kryteria oceny: walory artystyczne, zgodność z tematyką konkursową, oryginalność podejścia do tematu, wykorzystanie technologii (starsza grupa). Wszelkie informacje dotyczące konkursu, w tym regulamin, dostępne są na stronie Polskiej Agencji Kosmicznej.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 30 października br.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy i kosmiczne gadżety. Najlepsze prace zostaną nagrodzone m.in. książkami o tematyce kosmicznej, mapami nieba oraz voucherami wstępu do najbardziej popularnych w Polsce obiektów zajmujących się tematyką kosmiczną.

Partnerzy konkursu: Centrum Nauki Kopernik – ESERO POLSKA, Hevelianum w Gdańsku.

Polska Agencja Kosmiczna POLSA powstała na mocy ustawy z 26 września 2014 r. Jej zadaniem jest wspieranie polskiego przemysłu kosmicznego oraz środowiska naukowego poprzez łączenie świata biznesu i nauki. Polska Agencja Kosmiczna współpracuje z międzynarodowymi agencjami oraz administracją państwową, w zakresie badania i użytkowania przestrzeni kosmicznej. POLSA prowadzi projekty, zgodnie z Polską Strategią Kosmiczną, min. Krajowy system świadomości sytuacyjnej w przestrzeni komiczniej, program zamawianych aplikacji dla administracji publicznej, a także w zakresie edukacji, w tym rozwoju kadr dla przemysłu z sektora kosmicznego. Działa także na rzecz rozwoju technik satelitarnych w codziennym życiu, min. w komunikacji, monitoringu środowiska czy prognozowaniu pogody – wynika z informacji, które przekazała nam Agnieszka Gapys – rzecznik prasowy Polskiej Agencji Kosmicznej.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: Pulsarowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *