Przeboje Czerwonych Gitar w Gdyni Orłowie

Na zdjęciu: Bernard Dornowski… „wczoraj” i dziś. Fot. Jerzy Uklejewski

Czerwone Gitary! Któż nie pamięta tego zespołu, jego wspaniałych piosenek, z których niemal każda stała się przebojem?

W Gdyni Orłowie, na tarasach Domku Żeromskiego, odbył się Koncert Muzycznych Wspomnień w wykonaniu Bernarda Dornowskiego weterana polskiego big-bitu, członka-założyciela Czerwonych Gitar, gdynianina od urodzenia.

Fot. Jerzy Uklejewski

Towarzyszył mu Bogusław Olszonowicz, wokalista i gitarzysta zespołu Bernard Dornowski ex. Czerwone Gitary. Koncert poprowadził Sławomir Kitowski, prezes Towarzystwa Miłośników Orłowa, który w dwóch piosenkach wspierał swoim głosem B. Dornowskiego i… całkiem dobrze wypadł ten duet!

Fot. Jerzy Uklejewski

Blisko dwugodzinny koncert wypełniły niezapomniane przeboje Krzysztofa Klenczona i Seweryna Krajewskiego w oryginalnych aranżacjach, które początkowo wybrzmiewały w sopockim Non-Stopie, a potem już w całej Polsce m.in.: „Takie ładne oczy”, „Wróćmy na jeziora”, „Płoną góry, płoną lasy”, „Remedium”, „Anna Maria” „10 stopni w skali Beauforta” i wiele innych, które entuzjastycznie przyjmowane były przez zgromadzoną na orłowskich tarasach publiczność. I byli też tacy, który w rym muzyki tańczyli na deptaku przylegającym do tarasów.

Koncert zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Orłowa i Tawerna Orłowska.

Jerzy Uklejewski

Proszę, czytaj również na portalu: Pulsarowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *