SkillsPoland 2022. Już 23 listopada br. rozpoczną się w Gdańsku ogólnopolskie rywalizacje w zręcznościach zawodowych. Każdy może przyjść i podziwiać najlepszych fachowców. Wyłonieni zostaną reprezentanci naszego kraju na mistrzostwach kontynentalnych: EuroSkills 2023

Fot. Kazimierz Netka.

22 konkurencje, około 200 zawodników, 140 sędziów

Już za około dwa tygodnie, w dniach 23 – 25 listopada 2022 roku, na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AmberExpo (ul. Żaglowa 11, Gdańsk) po raz kolejny odbędzie się ogólnopolski konkurs SkillsPoland 2022. To największy konkurs branżowy, skierowany do uczniów szkół branżowych, studentów kierunków technicznych oraz do osób rozpoczynających swoją karierę zawodową – wynika z informacji, które przekazała nam Marta Kęska – Główny Specjalista ds. komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej w Zespole Promocji i Komunikacji Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności:

W ciągu 3 dni zmierzą się zawodnicy z całej Polski, aby wyłonić najlepszych, którzy będą reprezentować nasz kraj na międzynarodowym finale EuroSkills 2023.

SkillsPoland 2022 to konkurs o zasięgu ogólnopolskim. Składać się będzie z wielu wydarzeń. Obejrzymy zmagania zawodników w aż 22 następujących konkurencjach: architektura krajobrazu, BIM/budownictwo cyfrowe, chmura obliczeniowa, cukiernictwo, cyberbezpieczeństwo, florystyka, frezowanie CNC, fryzjerstwo, gotowanie, instalacje sanitarne i grzewcze, instalacje elektryczne, integracja robotów przemysłowych, meblarstwo, mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych, mechatronika, obsługa gości hotelowych, przemysł 4.0, serwis restauracyjny, stolarstwo, spawalnictwo, technologia mody, zabiegi kosmetyczne. Wystąpi 200 zawodników (gościnnie również zawodnicy z innych krajów), a oceniać ich będzie około 140 sędziów z Polski i zagranicy.

SkillsPoland2022 to niepowtarzalna okazja dla odwiedzających na spróbowanie swoich sił w kilkunastu strefach „try a skill”. Odbędą się warsztaty tematyczne dla nauczycieli, strefy partnerskie, targi szkół oraz wiele innych atrakcji w tym konkursy z nagrodami, a także specjalnie zorganizowane na tę okazję turnieje gamingowe. Wydarzenie uświetnią panele dyskusyjne z przedstawicielami nauki, biznesu i instytucji publicznych. 

Warto w tych dniach być w Gdańsku i kibicować naszym zawodnikom. Każdy może zostać kibicem!

Rejestracja widza:

https://widz.gcb.visitgdansk.com/rejestracja.qbpage

Rejestracja Media: https://gcb.treevent.pl/rejestracja.qbpage?konfId=999075

Zobacz jak było rok temu: https://www.youtube.com/watch?v=ewHtjicmVPA

Wyłącznym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i SkillsPoland Sp. z o.o. Gospodarzem SkillsPoland 2022 jest Miasto Gdańsk, patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, a partnerkami strategicznymi wydarzenia zostały Fundacja Empiria i Wiedza oraz Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.   

Więcej informacji o wydarzeniu SkillsPoland 2022: 

https://worldskillspoland.org.pl/wydarzenia/skillspoland-2022/ 

https://www.youtube.com/watch?v=WgcvZAv1cOY – zachęca Marta Kęska – Główny Specjalista ds. komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej w Zespole Promocji i Komunikacji Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: Pulsarowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.