XVII Gdańska Gala Sportu

Portugalski piłkarz nożny Flavio Paixao, napastnik Lechii, został gdańskim sportowcem roku 2019. podczas XVII Gdańskiej Gali Sportu jaka odbyła się 18 grudnia w  przestronnej sali Atom Clubu na Stadionie Energa Gdańsk.

 

Drugie miejsce zajął Piotr Myszka – żeglarstwo – AZS AWFiS, trzecie  Michał Siess – szermierka – Fundacja Gdańska Szkoła Floretu. Oto kolejne lokaty w dziesiątce:

4. Karol Fila i Michał Nalepa – piłka nożna – Lechia

5. Karolina Jaszczyszyn i Anna Klichowska – rugby – Biało-Zielone Ladies

6. Cyprian Mrzygłód – lekkoatletyka – AZS AWFiS

7. Marcin Janusz – siatkówka – Trefl

8. Piotr Tarnacki – żeglarstwo – Racing Club

9. Łukasz Przybytek, Paweł Kołodziński – żeglarstwo – AZS AWFiS

10. Malwina Zagórska – unihokej – Olimpia Osowa

 

KOBIECA DRUŻYNA ROKU: Biało-Zielone Ladies – rugby: Karolina Jaszczyszyn, Anna Klichowska, Małgorzata Kołdej, Aleksandra Leśniak, Hanna Maliszewska, Klaudia Oboza, Natalia Pamięta, Oksana Panasenko, Monika Pietrzak, Julianna Schuster, Sylwia Witkowska, Patrycja Zawadzka

MĘSKA DRUŻYNA ROKU: Lechia – piłka nożna: Zlatan Alomerović, Jakub Arak, Błażej Augustyn, Karol Fila, Lukas Haraslin, Jarosław Kubicki, Dusan Kuciak, Patryk Lipski, Daniel Łukasik, Filip Mladenović, Tomasz Makowski, Michał Nalepa, Flavio Paixao, Sławomir Peszko, Artur Sobiech, Egy Maulana Vikri, Rafał Wolski,  Maciej Woźniak.

TRENER ROKU: Piotr Stokowiec – piłka nożna – Lechia. Wyróżnienia: Janusz Urbanowicz – rugby – Biało-Zielona Ladies, Leszek Walczak – lekkoatletyka – AZS AWFiS, Maciej Kalkowski – piłka nożna – Lechia, Łukasz Smolarow – piłka nożna – Lechia, Paweł Smoliniec – judo – Ada Judo Fun.

SPORTOWIEC NIEPEŁNOSPRAWNY ROKU: Rafał Lis – tenis stołowy – Szansa-Start Gdańsk. Wyróżnienia: Jarosław Mazurowski – pływanie – Szansa-Start Gdańsk, Piotr Rydzkowski – lekkoatletyka – Szansa-Start Gdańsk, Emilia Althoff – piłka nożna – reprezentacja Polski głuchych.

Nadzieje, osobowości, impreza gdańskiego sportu 2019

SPORTOWE NADZIEJE ROKU: Anna Igielska – żeglarstwo – Gdański Klub Żeglarski, Tytus Butowski – żeglarstwo – AZS AWFiS, Karolina Miller – judo – AZS AWFiS, Anna Dobek – lekkoatletyka – AZS AWFiS, Jakub Powarzyński – piłka ręczna – Wybrzeże, Maciej Papina – piłka ręczna – Wybrzeże, Dawid Pawlun – siatkówka – Trefl, Julia Włodarczyk – piłka nożna – Akademia Piłkarska LG, Aleksandra Wygonowska – taekwon-do – Gdański Klub Taekwon-do, Mateusz Domurad – taekwon-do – Gdański Klub Taekwon-do, Tomasz Makowski – piłka nożna – Lechia, Kacper Urbański – piłka nożna – Lechia, Egy Maulana Vikri – piłka nożna – Lechia.

OSOBOWOŚCI SPORTOWE ROKU: Andrzej Trojanowski, Bartosz Purzyński, Sebastian Wójcik, Michał Weselak, Adriana Dadci – Smoliniec, Marlena Mroczyńska, Wojciech Przybylski, Rafał Witoszyński

Zbigniew Zalewski, Zbigniew Senger, Radosław Michalski.

IMPREZA SPORTOWA ROKU:

1. Turniej kwalifikacyjny siatkarzy do igrzysk olimpijskich,

2. Mecz eliminacyjny koszykarzy z Holandią do mistrzostw świata,

3. Drużynowe Mistrzostwa Europy w motocrossie.

Nagrody wręczali: Danuta Wałęsa, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydent Gdańska Piotr Borawski, przewodnicząca Komisji Sportu RMG Beata Jankowiak, dyrektor Biura ds. Sportu Adam Korol oraz były dyrektor Andrzej Trojanowski.

Włodzimierz Amerski

Czytaj również na portalu: Pulsarowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.