Gala Pracodawców Pomorza 2024. Zostaną wręczone nagrody, m.in. za powiększanie polskiego lądu

Na zdjęciu: siedziba Pracodawców Pomorza. Fot. Kazimierz Netka.

Nagradzanie najlepszych i najbardziej aktywnych przedsiębiorców przyczynia się do budowania społeczeństwa obywatelskiego

W środę, 5 czerwca 2024 roku, miało miejsce niezwykłe wydarzenie: wmurowanie aktu erekcyjnego – kamienia węgielnego pod budowę nowego terminala portowego w Gdańsku. Wydarzenie to jest niezwykłe, gdyż dzięki tej inwestycji, powierzchnia lądowa naszego kraju powiększy się o 36 hektarów.

W piątek, 7 czerwca wieczorem, będziemy świadkami kolejnej części tej uroczystości ze środy. Baltic Hub Container Terminal Sp. z o.o. odbierze nagrodę – statuetkę „Pracodawca Roku Obszaru Metropolitalnego”. Podobnej rangi nagrody zostaną wręczone innym firmom oraz ich właścicielom, prezesom, dyrektorom. Ceremonia ta odbędzie się podczas Gali Pracodawców Pomorza 2024, w Centrum Kongresowo-Wystawienniczego Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo.

– Na to nasze doroczne święto zaprosiliśmy Gości Specjalnych oraz wielu przedstawicieli świata polityki, nauki, kultury i mediów. Spotkamy się jednak przede wszystkim, aby wspólnie oklaskiwać i podziwiać osoby, które zostały wyróżnione za swoje szczególne osiągnięcia w minionym 2023 roku – poinformował dr Zbigniew Canowiecki – prezydent Stowarzyszenia Pracodawcy Pomorza.

Podczas tegorocznej Gali, najlepsi spośród pomorskich pracodawców otrzymają statuetki i tytuł Pracodawcy Roku oraz Pracodawcy Obszaru Metropolitalnego. Wręczone zostaną również tradycyjne Nagrody Specjalne:

Złoty Oxer – przyznawany za zbudowanie od podstaw firmy, której marka stała się rozpoznawalnym znakiem w kraju i za granicą,

Primum Cooperatio – dla naukowca, który w sposób aktywny swoją wiedzą, twórczą myślą i doświadczeniem wspiera środowisko gospodarcze,

Negotium Pro Cultura – za promowanie i wspieranie kultury oraz sztuki przez przedstawiciela biznesu.

Porta in Posterum czyli Brama do Przyszłości. Nagroda ta dedykowana jest podmiotom okołobiznesowym wspierającym wzrost gospodarczy regionu oraz rozwój przedsiębiorczości w województwie pomorskim.

Pracodawcy Pomorza są przekonani, że nagradzanie najlepszych i najbardziej aktywnych przedsiębiorców przyczynia się do budowania społeczeństwa obywatelskiego. Jednym z celów organizacji jest propagowania postaw pracodawcy zaangażowanego i odpowiedzialnego nie tylko za rozwój własnej firmy, ale także za współpracę ze społecznością lokalną i samorządami. Dlatego też tak ważne jest przestrzeganie przez wszystkich naszych członków Kodeksu Odpowiedzialności Obywatelskiej Pracodawcy – podkreśla dr Zbigniew Canowiecki – prezydent Stowarzyszenia Pracodawcy Pomorza.

(K.N.)

Proszę, czytaj również na portalu: Pulsarowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *