Nowa inwestycja w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (PSSE). Firma Plastica zainwestuje 50 mln zł w dalszy rozwój

Fot. PSSE.

PSSE wydała w tym roku już ponad 30 decyzji o wsparciu

Plastica po raz kolejny skorzystała ze wsparcia Polskiej Strefy Inwestycji otrzymując ulgę podatkową na nową inwestycję. Przedsiębiorstwo zainwestuje 50 mln zł w robotyzację i zwiększenie zdolności produkcyjnych zakładu – poinformowała Monika Fabich – kierownik Zespołu Marketingu, Dział Organizacyjno-Prawny Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej:

Firma Plastica sp. z o. o. wchodzi w skład polskiej Grupy TZMO posiadającej ponad 70-letnie doświadczenie w produkcji wyrobów medycznych, higienicznych i kosmetycznych. Produkuje wyroby pod marką Happy, Bella, Seni, Matopat i BOM i jest jedynym polskim wytwórcą paroprzepuszczalnych folii i laminatów używanych w przemyśle higienicznym, medycznym i odzieżowym.

Nowa inwestycja polegać będzie na zwiększeniu zdolności wytwórczych zakładu we Frydrychowie (województwo kujawsko – pomorskie) poprzez zakup nowych linii produkcyjnych oraz rozbudowę istniejących środków trwałych. Projekt pozwoli firmie rozwijać się poprzez dalszą specjalizację produkcji, poszerzanie oferty produktów i półfabrykatów oraz zwiększenie eksportu dzięki połączeniu nakładów kapitałowych z unikalną wiedzą techniczną i technologiczną. Spółka na realizację nowej inwestycji otrzymała decyzję o wsparciu Polskiej Strefy Inwestycji wydaną przez Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Decyzja o wsparciu dla firmy Plastica sp. z o. o. jest kolejnym dowodem naszego zaangażowania w rozwój nie tylko nowych przedsiębiorstw, ale także tych działających już w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Plastica jest z nami od 2008 roku, a nasza współpraca przynosi korzyści zarówno firmie, jak i lokalnej społeczności tworząc nowe miejsca pracy i wspierając zrównoważony rozwój gospodarczy – mówi Błażej Konkol – wiceprezes Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o. o.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała w tym roku już 33 decyzji o wsparciu. Łączna wartość deklarowanych nakładów inwestycyjnych to ponad 264 mln zł, z równoczesną deklaracją utworzenia 79 nowych miejsc pracy poinformowała Monika Fabich – kierownik Zespołu Marketingu | Dział Organizacyjno-Prawny Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

(K.N.)

Proszę, czytaj również na portalu: Pulsarowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *